Novinky

Máme koncept obojživelného auta jako z Jamese Bonda, prozradil Elon Musk. Možná jej začne vyrábět

Plány Elona Muska se někdy zdají být přinejmenším trochu bláznivé. Jedno se však šéfovi společností Tesla a SpaceX musí nechat. Musk totiž už několikrát dokázal, že svým vizím podřizuje téměř vše a to často i přes nelibost vlastních akcionářů. Nyní Elon Musk prozradil, že jeho Tesla vlastní koncept podvodního auta ve stylu Jamese Bonda. 

Během tradičního setkání akcionářů se totiž jeden z nich Muska zeptal, zda společnost plánuje vyvinout také vodní auto. Elon Musk se při tomto dotazu pousmál a prozradil, že návrh vozu, který je podobný Lotusu Esprit z bondovky Agent, který mě miloval, Tesla už opravdu má. 

Elon Musk přitom právě Lotus Esprit ze slavné bondovky z roku 1977 vlastní. Koupil jej na aukci v Londýně v roce 2013 a zaplatil za něj 997 tisíc dolarů. “Když jsem vyrůstal v Jižní Africe, bylo úžasné sledovat Jamese Bonda v Agentovi, který mě miloval, jak řídí svůj Lotus Esprit, zmáčkne tlačítko a auto se přemění na ponorku,“ uvedl Musk při koupi svého vysněného auta v roce 2013. 

Je u Applu soukromí skutečně na prvním místě? Podívejte se, jak firma nakládá s osobními daty

Dodal také, že je zklamaný, že vůz, který si zakoupil, se transformovat neumí. Proto byl rozhodnutý osadit jej technologií, která to umožní. A tak nejspíš vznikl koncept obojživelného auta pro Teslu. K tomu věčný snílek na nedávném setkání akcionářů dodat, že vytvořit podobný koncept je možné, avšak poměrně náročné. Vyloučil ale, že Tesla jednoho dne začne podobné auto opravdu vyrábět. “Trh bude sice malý, ale nadšený”, dodal. 

Zdroj
BusinessInsider
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

2 Komentáře

  1. Zdravím,
    opravdu jste si jistý, že se vize píše s tvrdým Y? Pravděpodobně jde o překlep, tak jsem na něj chtěl jen upozornit. První odstavec a na mém telefonu 5. řádek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close