Novinky

MagUnsafe? Znovuzrozený magnetický konektor nového MacBooku má problém. Je moc silný

MagSafe zažívá velký návrat. Na unikátní magnetický konektor nedaly dlouhé doby dopustit miliony uživatelů původního MacBooku Air. V dalších generacích však Apple začal praktický konektor nahrazovat univerzálním USB-C. Vypadalo to, že zanedlouho bude tímto konektorem vybaveno každé zařízení od Applu. Realita je ale nakonec trochu jiná. MacBook se totiž ve svém nejnovějším vydání vrátil ke kořenům. MacBook Pro je tak opět vybaven znovuzrozeným konektorem MagSafe. Má to ale jeden háček, za který si novinka už u fanoušků stihla vysloužit sarkastickou přezdívku MagUnsafe.

Na hlavní výhodu původního MagSafe si nejspíše ještě vzpomenete. Díky magnetům stačilo nabíječku ke zdířce jen přiblížit, aby sama správně zapadla a začala nabíjet. To platí i pro nové vydání. Problém je ale s vypojováním. Starý MagSafe totiž držel dost silně na to, aby se zařízení nabíjelo. Jeho hlavní kouzlo jste ale poznali až ve chvíli, kdy jsme o nabíječku omylem zakopli. V tu chvíli se totiž magnet uvolnil, čímž ochránil počítač před pádem ze stolu.

Nedostatek čipů ovlivní dostupnost iPhonů minimálně do konce příštího roku

U nového MagSafe to mělo teoreticky fungovat stejně. Realita je ale jiná. Magnet je totiž tak silný, že na něm počítač můžete klidně zvednout do vzduchu. Při neúmyslném kopnutí se pak nabíječka neuvolní. Tím pádem by MacBook Pro sletěl k zemi stejně, jako jeho předchůdce s USB-C. V každodenním používání není díky velmi silnému magnetu tak jednoduché nabíječku vypojit. Na druhou stranu už však s MagSafe2 nebude docházet k tak častému nechtěnému uvolnění.

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button