Novinky

Nedostatek čipů ovlivní dostupnost iPhonů minimálně do konce příštího roku

Společnost Foxconn veřejně přiznala, že očekává prohloubení situace s nedostatkem čipů také ve druhé polovině příštího roku. Foxconn je klíčovým partnerem Applu, který je zodpovědný za montáž většiny iPhonů. Na základě vyřčených predikcí to nyní vypadá, že pro všechny výrobce včetně Applu bude velmi těžké udržet krok s neustále rostoucí poptávkou ze strany spotřebitelů.

Stejně jako většina globálních hráčů také Apple se potýká s nedostatkem čipů už několik posledních čtvrtletí. K výraznějšímu ovlivnění jeho podnikání však došlo až v nedávné době, což se promítlo do horší dostupnosti napříč celým portfoliem. Zákazníci to mohli poznat zejména na delších dodacích termínech, což z některých produktů udělalo vcelku nedostatkové zboží. Apple na toto téma uvedl, že krize na trhu s čipy jej v minulém čtvrtletí stála více než 6 miliard, přičemž ještě výraznější dopad očekává v následujícím období.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

V uplynulých dnech se objevilo několik zpráv, podle nichž se situace v továrnách Foxconnu zlepšuje, ovšem stále to má velmi daleko do ideálního stavu. Apple se v tomto směru bude snažit udělat naprosté maximum, jelikož poslední čtvrtletí je pro něj tradičně jedním z nejsilnějších období z celého roku.

Je ovšem otázkou, jak bude situace vypadat v příštím roce a zda se čipová krize neprojeví například na odsunutí premiér některých produktů. Apple má totiž v příštím roce uvést minimálně další nové Macy, iPady, iPhony.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button