Tipy a triky

Pár tipů pro efektivnější používání Magic Keyboard pro iPad

Pokud jste stejně jako já fanouškem iPadu, určitě se vám do povědomí dostala klávesnice Magic Keyboard (recenze). Plánujete-li její koupi nebo jí dokonce vlastníte, mám pro vás pár zajímavých tipů, které vám její používání mohou zpříjemnit.

Přizpůsobení touchpadu a ukazatele

První věc, kterou jsem po zasazení iPadu do klávesnice zapnul, byla funkce “kliknutí klepnutím”. Ta je totiž ve výchozím stavu překvapivě vypnutá. Najdete a aktivujete ji v Nastavení sekce Obecné -> Trackpad. Stejně tak doporučuji zapnout možnost “Sekundární kliknutí dvěma prsty” jako alternativu pravého tlačítka. Další přizpůsobení je možné i u ukazatele trackpadu. Jeho velikost, šířku a barvu je možné změnit, a to konkrétně v Zpřístupnění -> Ovládání ukazatele -> Barva.

Kromě toho tu lze najít i řadu dalšího nastavení, jako třeba rychlost nebo zapnutí/vypnutí animací po najetí na aktivní prvek. Další věcí, kterou bych doporučil zvážit, je aktivace funkce vyšší kontrast. Díky té bude ukazatel daleko lépe zřetelný.

Touchpad a jeho gesta

Touchpady od Applu patří mezi ty nejlepší na trhu, a ani ten na Magic Keyboard pro iPad není výjimkou. Přestože nepatří mezi obry, nabízí stejná gesta, které už nejspíš znáte z macOS. Samozřejmě je v porovnání s nimi, díky své velikosti, o něco méně komfortní. Nicméně tuto skutečnost kompenzuje možnost dotykového ovládání. Vřele tedy doporučuji naučit se jeho gesta.

Alternativní klávesa ESC

Magic Keyboard pro iPad bohužel nenabízí řádek s funkčními klávesami. To znamená také absenci tlačítka Escape (esc), což může být pro řadu lidí poměrně nepříjemným faktem. Naštěstí je tu možnost nastavení této funkce na alternativní klávesu. V nastavení stačí přejít na Obecné -> Klávesnice -> Hardwarová klávesnice -> Modifikační klávesy.

Jako náhradu za esc osobně preferuji klávesu s glóbusem. Nějakou chvíli sice budete sundávat železnou košili, ale v konečném důsledku je právě netradiční poloha vlevo dole výhodou.

Regulace podsvícení klávesnice

Další ranou pod pás může být pro některé jedince absence rychlé regulace jasu podsvícení klávesnice, respektive chybějící sada funkčních kláves. Změna intenzity byla poměrně dlouhou dobu přístupná po hlubokém zabřednutí do nastavení iPadOS. To se naštěstí změnilo s příchodem iOS 15.4. Ten nově umožnil přidat regulaci podsvícení mezi další možnosti Ovládacího centra.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Dobrý den, lze apple keyboard magic otočit tak, abych mohl.mit položené na stole a psát jen pencilem? Děkuji. Radek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button