Novinky

macOS získá Pro Mode. Nabídne maximální výkon na úkor baterie a vyššího hluku

Apple nikdy neproslul jako výrobce cenově dostupných produktů. V poslední době se ovšem ukazuje, že stále častěji myslí na ty nejnáročnější uživatele. To dokazuje například představení 16″ MacBooku Pro nebo stolního počítače Mac Pro, k němuž je možné dokoupit také profesionální monitor XDR. Magazín 9to5mac nyní odhalil, že vyjít vstříc chce Apple nejnáročnějším uživatelům také po softwarové stránce. Část kódu totiž ukazuje, že společnost v rámci macOS připravuje speciální režim.

Poslední operační systém  macOS Catalina 10.15.3. v beta verzi ukazuje na novinku s názvem Pro Mode. Ta by měla pomoci odkrýt skutečný potenciál nejdražších počítačů v nabídce kalifornské společnosti. Tento speciální režim by měl z počítačů dostat skutečně maximální výkon, to však na úkor výdrže baterie a zvýšené hladiny hluku.

Nástupce SE 2 nebo úplně jiný iPhone? Japonskému webu se spekulování vymklo z rukou

V novém Pro Mode se totiž větráky roztočí za svou dosavadní maximální úroveň. Magazín 9to5mac uvádí, že nová funkce by měla být dostupná pouze pro řadu MacBook Pro. Některé indicie dokonce naznačují, že Pro Mode si zapnou pouze majitelé 16palcovného MacBooku Pro, který má jinak řešené chlazení. S představením nových modelů by se ovšem měl nový režim rozšířit také na další počítače.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button