Novinky

MacBookům se daří. Každý desátý prodaný notebook pochází od Applu

Prodejní čísla modelové řady MacBook dělají ekonomům v Cupertinu radost. Za poslední čtvrtletí bylo totiž zákazníkům dodáno téměř čtyři miliony počítačů, což oproti předchozímu kvartálu představuje nárůst o 17 procent. V žebříčků prodeje přenosných počítačů to Applu přineslo páté místo. Lepší jsou jen Asus, Lenovo, Dell  a HP, které pořadí kraluje. Pořadí zůstává ve srovnání s prvním kvartálem letošního roku totožné. Přesto se však společnosti HP podařilo lehce zvýšit svůj podíl na trhu na 23,4 procent.

Všechny výše jmenované značky však produkují širokou výrobní řadu notebooků v různých cenových relacích, fakt, že páté místo s 10% podílem na trhu tedy patří výrobci prémiové techniky, je pro Apple nesporným úspěchem. Agentura TrendForce ovšem upozorňuje, že takto silný čtvrtrok, může být také předzvěstí slabšího následujícího období. Poptávka se noteboocích se totiž z části dočasně uspokojí.

MacBook Pro 2017 s Touch Bar: první dojmy, radosti a zklamání

Analytik Ming-Chi Kuo, který je znám svými věrohodnými informacemi o zákulisním dění v Applu ale uvedl, že výrobce MacBooků plánuje ještě pro letošní rok jednu novinku. Mělo by se jednat o vrcholný 15″ MacBook Pro s 32 GB operační paměti.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close