Novinky

Nový MacBook Pro uniká na prvních fotografiích: OLED panel nad klávesnicí a pouze čtyři USB-C

Pouze dva týdny před zahájením vývojářské konference WWDC2016 unikly snímky nového MacBooku Pro, který je jedním z nejočekávanějších produktů letošního roku. Fotografie se podařilo získat zahraničnímu serveru CultofMac. Anonymní zdroj údajně pracuje v jedné z čínských továren zajišťující výrobu a kompletaci základních komponent. Zřejmě nejzajímavějším prvkem na základně s klávesnicí je výřez, který má sloužit pro osazení dotykovým OLED panelem.

1-1

Jeho přesný význam pochopitelně neznáme, nicméně dřívější zvěsti hovoří o programovatelné řadě funkčních tlačítek. Konzervativní uživatele pohled na boční strany zřejmě příliš nepotěší. Pokud jsou fotografie autentické, všechny dosavadní konektory nahradí čtveřice USB-C portů, které doplní 3,5mm audio výstup pro připojení sluchátek. Poslední viditelná změna se týká výdechů integrovaných reproduktorů, které se přesunou vedle klávesnice.

macbook-pro-front-1

comparison-780x521

left_and_right

Další zajímavostí je chybějící MagSafe konektor pro napájení a čtečka paměťových karet. Apple zřejmě nehodlá ustoupit od svého přesvědčení o bezdrátové budoucnosti. Přechodné období tedy bude nutné překlenout s redukcemi, které v originální variantě s logem společnosti nebudou nic levného.

Tip na článek – MacBook Pro 2016: Co zatím víme o chystaném nástupci?

Přestože zdroj neprozradil přesné rozměry, je evidentní, že nový MacBook Pro bude tenčí než současný model, půdorys zůstane zřejmě stejný. Co se týče hardwaru, srdcem všech variant se stanou procesory Skylake od Intelu a grafické karty AMD Polaris. Nová architektura nabídne velmi zajímavý poměr mezi výpočetním výkonem a energetickou náročností. V praxi to může znamenat vyšší výdrž na jedno nabití vysoko nad hranicí deseti hodin.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

2 Komentáře

    1. Nechci bejt sprostej, ale víte kde… :-/ Bohužel, protože nesčetněkrát zachránil můj rMBP od pádu na zem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button