Novinky

Některým MacBookům Pro nefunguje správně Trackpad. Jiné neví, jaký grafický čip v sobě mají

Kolem nových MacBooků se po představení a následném zahájení prodeje začalo rojit takové množství informací, že jimi můžeme být zásobováni každý den. Dnes přinášíme dvě chyby, se kterými se někteří noví majitelé MacBooků Pro začali ihned po pořízení ne zrovna levného přístroje potýkat. První problém působí spíše trochu úsměvně.

intel-graphics-800x600

Skupina čtenářů serveru Macrumors si totiž všimla, že jejich 15″ MacBook Pro má za to, že v jeho útrobách pracuje grafická karta Intel Iris Pro 580. Ve skutečnosti ovšem Apple své vrcholné laptopy osazuje čipem Intel HD Graphics 530. První takto zmatený MacBook se údajně objevil hned na prezentaci po Keynote, kde Apple novinky představil. Zajímavé také je, že jinou grafickou kartu hlásí MacBook jen, když je napájen z elektřiny. Při chodu na baterii prý GPU detekuje správně.

system-preferences-accessibility-mouse-trackpad-three-finger-drag

Nad touto chybou lze jednoduše mávnout rukou, jelikož žádný reálný problém vlastně nepřináší. Horší už je to ale v případě druhého problému, na který začínají poukazovat první uživatelé. Funkce “three finger drag”, díky které by mělo být možno pohybovat s právě aktivním oknem po obrazovce, totiž mnoha uživatelům nepracuje správně. Zatímco někteří majitelé hlásí, že jim gesto nefunguje jen v některých částech Trackpadu, jiní údajně nejsou schopni oknem pomocí tří prstů pohybovat vůbec. Vzhledem k tomu, že nejčastěji gesto nefunguje právě na okrajích obřího Trackpadu, je možné, že se jedná o důsledek ochrany před nechtěným stiskem plochy dlaněmi během psaní na klávesnici. Trackpad tedy místo prstů detekuje dlaně a gesto ignoruje.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button