Novinky

Apple příští týden představí nové MacBooky. Na jaké změny se můžeme těšit?

macbook-pro-2016-concept

Pomalu a jistě dostáváme čím dál více indicií, které naznačují příchod nových MacBooků. Další dílek do skládanky přidává japonský blog MacOtakara, který dlouhá léta patří mezi nejlépe informované zdroje. Podle zveřejněné zprávy máme očekávat debut modelu MacBook Pro, který se objeví ve dvou velikostech – 13 a 15 palců. Revizi neunikne ani 13“ MacBook Air, který dostane do vínku Retina displej doplěný o inovovaný hardware a dvojici konektorů USB-C. Z nabídky údajně zmizí 11“ varianta, která již po uvedení Retina MacBooku nedává velký smysl.

snimek-obrazovky-2016-10-18-v-22-36-57Nový MacBook Pro 2016 má nabídnout o 30 % tenčí konstrukci

Oba nové MacBooky Pro nabídnou čtyři porty USB-C kombinující rozhraní Thunderbolt 3 a programovatelný OLED panel, který zaujme místo horní řady funkčních kláves. Další zvěsti hovoří o 30 % tenčí konstrukci a implementaci klávesnice s nízkým zdvihem, kterou disponuje dvanáctipalcový MacBook. Méně potěšující zprávou je absence čtečky paměťových karet a portů HDMI a USB. Tyto spekulace však pochází od anonymních zdrojů, které je doposud nedokázaly smysluplně podložit.

macbook_pro_2016_case_topFotografie údajného šasi z MacBook Pro, na místě horní řady kláves je patrný výlisek určený pro dynamický OLED panel

Předpokládaný termín odhalení je predikován na 27. října. Kromě nové generace přenosných počítačů se dočká aktualizace také kompletní rodina iMaců. V jejich případě však půjde pouze o osazení výkonnějším hardwarem – design zůstane beze změn.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Uživatelé Applu již několik měsíců netrpělivě vyhlíží vydání nových MacBooků, což se mimo jiné promítlo globálním propadem prodejů. Nová generace je vyhlížena pod vysokým tlakem očekávání a proto bude zajímavé sledovat, zda kalifornský výrobce naservíruje jablečné komunitě adekvátní nástupce.

Doposud nejnovějším počítačem v nabídce Apple je 12″ Retina MacBook. Čekání na jeho další sourozence si můžete zpříjemnit přečtením naší recenze či shlédnutím videopohledu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close