Novinky

MacBook Pro to nemá lehké. V prestižním žebříčků se dělí o příčku s notebooky od Aceru

Nový MacBook Pro to neměl od svého uvedení vůbec lehké. Krátce po oficiální premiéře se objevila první vlna kritiky mířící na konektorovou výbavu zahrnující pouze čtyři porty USB-C. O pár týdnů později vypluly na povrch nepříliš uspokojivé zkušenosti uživatelů, kteří si stěžovali na nekonzistentní výdrž, což se mimo jiné projevilo na hodnocení americké asociace Consumer Reports, která poprvé v historii modelovou řadu MacBook Pro nedoporučila.

Apple-MacBook-Pro-2016-review-757423

Přestože Apple na tomto problému zapracoval a přispěchal se softwarovou aktualizací, stále se v diskuzích objevují reakce nespokojených majitelů, kteří do světa hlásají, že od profesionálního stroje očekávali mnohem víc.

Applu se to přeci jen povedlo: MacBook Pro získal doporučení od sdružení na ochranu spotřebitelů

S podobným stanoviskem se ztotožnila redakce serveru Laptop Mag, která každoročně sestavuje žebříček výrobců laptopů, v němž od roku 2010 kraloval Apple. V letošním hodnocení se ovšem propadl na sdílené páté místo. V očích autorů jsou nové MacBooky Pro srovnatelné s vrcholnými modely od Aceru, který získal stejné bodové hodnocení.

LTP_BWB_2017-bar-chart_v2.1

Z hlediska designu, servisu a zákaznické podpory si Apple vysloužil výborné hodnocení, nicméně omezená konektorová výbava a vysoká pořizovací cena ho deklasovala do nižších pater žebříčku. Podíl na nepříliš kladném hodnocení nese také dotykový Touch Bar, který autoři nepovažují za dostatečně silnou inovaci.

LTP_BWB_2017-rank-over-time_v2.1

Analytici předpokládají pokles cen aktuální generace MacBooku Pro po uvedení letošní hardwarové revize, která má přinést citelný nárůst výpočetního výkonu. Zda dojde i na další novinky, nebo se dočkáme čistě komponentového vylepšení, zůstává nadále neobjasněno.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button