Novinky

Profesionálové dostanou pořádnou bestii. Apple letos představí nový MacBook Pro

Je to už nějaký čas, co Apple naposledy vylepšil produktovou řadu MacBook Pro. Mnozí experti a analytici tak očekávají, že během podzimní prezentace nových iPhonů ukáže Apple také modernizované laptopy pro profesionály. Největší vylepšení by se přitom mělo odehrát v samotném srdci zařízení. Apple totiž MacBook Pro 2018 osadí novou řadou procesorů od společnosti Intel.  Mělo by se jednat o osmou řadu oblíbených čipsetů, které tentokrát dostaly název Coffee Lake. Čipy Intel Core i7-8559U se skládají se čtyř jader a budou taktovány na 2,7 GHz. To vše je vyrobeno pomocí 14nm technologie. Aby toho nebylo málo, na internetu se již objevily také výkonností testy nových procesorů.

Testovaný počítač nese označení MacBook Pro 15,2, což podle magazínu Cult of Mac naznačuje, že se bude jednat o náhradu dnešního 13palcového modelu. V nástroji Geekbench získal pravděpodobně 13palcový MacBook Pro osazený novou generací procesoru od Intelu v testu všech jader 16 607 bodů. Při zátěžové zkoušce jednoho jádra bylo poté dosaženo 4448 bodů.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Obě tyto hodnoty ukazují, že nové procesory ve spolupráci s 13palcovým MacBookem Pro dosáhly mnohem lepších výsledků než loňský model a dokonce lehce překonaly patnáctipalcový MacBook Pro. Ten v testu jednoho jádra získal 4624 bodů. Multi-core test poté vykázal hodnotu 15552 bodů. Zajímavým detailem také je, že záhadný MacBook Pro, který se na stránkách Geekbench objevil, disponuje 16 GB operační paměti. Tato velikost je u aktuálních modelů dostupná pouze za příplatek.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button