Novinky

Kreativci mohou jásat. Photoshop jede na počítačích s procesorem M1 o 50 procent rychleji

První modely počítačů Applu s novým typem procesoru M1 jsou už několik měsíců v prodeji. Zatím to vypadá, že Apple skutečně nešlápl vedle, protože čipy, které si značka sama vyvinula, dělají uživatelům radost. Teď se navíc mohou zaradovat ještě jednou všichni, kteří používají populární nástroj Photoshop. Společnost Adobe totiž začala nové procesory Applu oficiálně podporovat. Své systémy tedy Adobe vyladilo tak, aby s novými čipy fungovaly co nejlépe.

Nyní produktový manažer Photoshopu Mark Dahm v rozhovoru pro magazín Computerworld prozradil, že Photoshop sviští na procesorech M1 v porovnání s loňskými modely s Intelem až o 50 procent rychleji. Uživatelé tak nemusejí mít starost, že by oblíbený program grafiků a fotografů na nových počítačích od Applu nepojede hladce. Symbióza počítače Mac a programu Photoshop má docela dlouhou tradici. Tento nástroj totiž počítače od Applu oficiálně podporují už 30 let.

AirPods 3 pózují na dalších fotografiích. Těšit se můžeme na nový design sluchátek i nabíjecího pouzdra

Za tři dekády už navíc nástroj zažil jeden přechod podobný tomu dnešnímu. Na přelomu let 2005 a 2006 totiž Apple přecházel z procesorů Power PC na technologii vyvíjenou společnosti Intel. Zde, jak víme, vydržela značka až do loňského roku. Dokud je nenahradil čip vyvinutý přímo Applem. Manažer Adobe Dahm v této souvislosti ještě sdělil, že zrychlení Photoshopu o 50 procent je jen začátek. Obě firmy totiž budou nadále úzce spolupracovat, aby symbiózu softwaru a hardwaru vyladily k dokonalosti.

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close