Novinky

Kopírka Huawei: Číňané se opakovaně snažili získat technologie Applu

Společnost Huawei to poslední týdny nemá v zemích západního světa jednoduché. Čínský technologický kolos totiž mnohé tajné služby včetně české BIS vidí jako bezpečnostní riziko. Huawei se také v minulost nebál představovat produkty, které byly mírně řečeno inspirovány produkty jiných značek. Nyní web The Information přinesl zprávy o tom, že snaha čínské společnost získávat technologie západních firem nejspíše stále trvá. 

Web uvádí příklad, kdy se vývojáři Huawei setkali s dodavatelem Applu, ze kterého se snažili vyloudit specifikace hodinek Apple Watch. Konkrétně se zajímali o senzor srdečního tepu. Výměnu utajovaných informací chtěli zaměstnanci Huawei vyměnit na příslib budoucích dodávek. Pracovníci čínské společnosti údajně tvrdili, že jejich senzor je podobný tomu od Applu. Žádné schéma ale neukázali. Místo toho se snažili zjistit, za jakou cenu Apple senzory nakupuje. 

Umělá inteligence začíná být opravdu inteligentní. Naučila se vymýšlet fotografie neexistujících lidí

V jiném případě zase Huawei odeslal dodavateli Applu fotografii součástek s požadavkem, zda se partner kalifornské společnosti nepodělí o své návrhy. Ani v tomto případě Číňané nepochodili. Existuje také podezření, že Huawei se od Applu “inspiroval” i v roce 2016, kdy okopíroval design tenkých pantů pro MacBook Pro. Huawei totiž výrobce pantů kontaktoval se schématem, které bylo ve srovnání s nákresy Applu téměř identické. Také v tomto případě zůstal partner Applu loajální. Kromě toho The Information také uvádí, že se Huawei výměnou za nejrůznější nákresy opakovaně snažil podplácet různé zaměstnance Applu.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close