Aktuality

Umělá inteligence začíná být opravdu inteligentní. Naučila se vymýšlet fotografie neexistujících lidí

Pokud vás moderní technologie a její budoucnost fascinuje stejně, jako mě, tak se vám bude líbit tento tip na zajímavou stránku, která ukazuje schopnosti umělé inteligence. Je to trochu děsivé a to jsme s vývojem ještě hodně na začátku.

Na stránce Thispersondoesnotexist.com totiž naleznete fotografie neexistujících lidí, které vytvořila právě umělá inteligence ve spojení s propracovanou neuronovou sítí GAN (Generative Adversarial Networks).

Pokud stránku aktualizujete, načte se vám nová fotografie kompletně vymyšleného člověka. Pokud vás zajímá opravu podrobný popis toho, jak celé generování fotografie funguje, tak vás odkáži na stránku ZDE. 

Deep Fake

Kapitolou samou pro sebe je poté „Deep Fake“, které ještě lépe dokazuje aktuální možnosti umělé inteligence. Pomocí Deep Fake se tak dá zfalšovat téměř jakékoli video, včetně například projevů vysoce postavených politiků. Garantuji vám, že rozdíl nepoznáte a vše může být tak trochu matoucí.

Otázkou je, kam toto vše spěje a zda do budoucna nebude toto počínání spíše na škodu. Aktuálně jsme s vývojem umělé inteligence poměrně na začátku a je otázka, jak bude umělá inteligence vypadat za 10, 20, nebo dokonce 50 let.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close