Novinky

Konzervativní Apple začal používat novou sociální síť. Zveřejnil čtyři videa na TikToku

Lidé, kteří se titulují jako odborníci na sociální média, často firmám vtloukají do hlavy, jak důležitá je komunikace skrze sociální sítě. Apple ale ukazuje, že sociální sítě, i přes hluboké přesvědčení adminů facebookových stánek, nemusejí být základem marketingu. Alepoň tedy ne pro firmu velikosti Applu. Společnost z Cupertina je totiž téměř nepoužívá. Na Facebooku čas od času aktualizuje svou úvodní fotku či přesdílí reklamu. To však značka udělala naposledy v roce 2018. Na Instagram dává Apple fotky zachycené iPhonem od svých uživatelů. Twitterový účet @Apple sice existuje, ale je zcela prázdný. Jedinou platformou, kterou Apple používá poměrně aktivně, tak zůstává YouTube.

Zdroj: flickr.com

Před půl rokem si Apple založil účet také na aktuálně nejrychleji rostoucí sociální síti – TikTok. Nyní ji začal aktivně používat. Platformu pro sdílení krátkých videí ovšem začala firma opět používat způsobem sobě vlastním. Apple zde zatím zveřejnil čtyři videa, která propagují nový iPhone 12 Mini. K tomu využil tiktokové influencery. Vlastní tvorbu zde tedy nečekejte. TikTokový účet Applu aktuálně sleduje 380 tisíc lidí. Všechna videa, která zde značka uveřejnila, jsou si podobná. Lidé v nich zmenšují různé objekty, až nakonec zmenší nový iPhone a vznikne iPhone 12 Mini.

Přestal Apple věřit Číně? Výroba iPadů a MacBooků se přesune do Vietnamu

Novou internetovou senzaci jménem TikTok provázejí kontroverze. Důvodem je především čínský původ aplikace. Končící Trumpova administrativa se novou sociální síť pokusila zakázat. Výsledkem je rozhodnutí, že síť bude minimálně v USA prodána do domácích rukou, nebo zde ukončí svou činnost. Rozhodnutí ovšem není definitivní. Aktuálně pokračují složité právní bitvy. Situaci ještě zamotává příprava na střídání americké administrativy. Prezident Joe Biden může ke kauze zaujmout jiný postoj. To je ale spíše nepravděpodobné. Nedůvěra vůči Číně byla jednou z mála věcí, na které se dva protivníci během volební kampaně shodli. Apple ale opatrně ukázal, že o TikToku ví. Jde o síť skrze kterou by mohl poměrně efektivně oslovit mladou generaci.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button