Novinky

Samsung poslal do Applu první várku ohebných displejů. Kdy se dočkáme skládacího iPhonu?

Skládací telefony zažívají v letošním roce opravdový boom. Přidá se už letos k Samsungu a Huawei i Apple jako třetí do party největších výrobců chytrých telefonů na světě?

Se skládacími telefony se v letošním roce roztrhl pytel. Jako první přišel se svým komerčním řešením Samsung, který před dvěma týdny představil Galaxy Fold s 4,6 palcovou, respektive 7,3 palcovou obrazovkou v rozloženém stavu. Hned poté přispěchal se svou skládací vlajkovou lodí i čínský výrobce Huawei, když představil Mate X, který je možné rozložit až na úctyhodných 8 palců.

A jak se zdá, na nejnovější trend „skládaček“ by v letošním roce mohl najet také Apple. Podle amerického televizního zpravodajství ET (Entertainment Tonight) si totiž nechal kalifornský výrobce zaslat první várku skládacích displejů přímo od Samsungu – jihokorejská společnost je již několik let jedním z hlavních dodavatelů klasických obrazových panelů pro iPhony a jak je vidět, Apple zatím nemá jediný důvod toto partnerství rušit. Jak by takový skládací iPhone nebo iPad v podání Applu mohl vypadat, si můžete prohlédnout na následujícím renderu od nizozemských grafiků.

Podle některých dalších zahraničních zdrojů poskytl Samsung své skládací displeje dokonce i Googlu. Pokud jsou tyto informace pravdivé, tak to vypadá, jakoby všichni největší výrobci této technologii bezmezně věřili nebo alespoň chtěli mít konkurence schopný kousek. Zvláště v případě Applu je ale tato informace více než zajímavá.

Recenze iPhone Xs Max: zkušenosti po třech měsících používání

Na skládačku od Applu si ještě nějakou chvíli počkáme

Pokud se totiž o kalifornského výrobce nějaký ten pátek zajímáte, tak jistě víte, že v nasazování nejnovějších technologií je spíše konzervativní. Ať už mluvíme například o OLED displejích, integraci NFC (Near Field Communication) technologie nebo odemykání telefonu pomocí obličeje, Apple zkrátka vždy vyčkává rok či dva, než přijde s vlastním řešením dané “vychytávky,” která splňuje nejpřísnější normy reálného a skutečně funkčního využití. Prozatím jsou to ale všechno jen dohady a informace, které se mohou v průběhu roku změnit. Jak bude vypadat skutečný iPhone pro rok 2019 se dovíme až na samotné keynote, která se s největší pravděpodobností bude konat opět na začátku září.

Skládací nebo raději klasický iPhone? Jaký máte názor na nový technologický směr?

A co si o skládacích displejích myslíte vy? Jste zastánci nové technologie a případné kombinaci dvou zařízení, nebo dáváte přednost spíše klasickému pojetí smartphonů a tabletů?

Zdroj
LGD9TO5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button