Novinky

Čínský úřad prozradil, jakou má kapacitu baterie v iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Výdrž na jedno nabití nikdy nepatřila mezi silné stránky iPhonu a mnoho uživatelů to právem považovalo za největší nedostatek jinak povedeného zařízení. Apple si tyto výtky vzal očividně k srdci a nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus vybavil akumulátory s větší kapacitou. Při tiskové konferenci se tradičně chlubil výdrží při scénářích zahrnující surfování na internetu či streamování muziky. Konkrétní hodnoty však prozradil až čínský certifikační úřad TENAA, který má na starosti schvalování nových mobilních zařízení.

18232-16585-iphone7-colors-l

V případě iPhonu 7 je kapacita baterie 1960 mAh, což je o 245 mAh více, než co nabízí loňský iPhone 6s. K navýšení také došlo u většího iPhonu 7 Plus, který se chlubí 2900 mAh akumulátorem. V porovnání s iPhonem 6s Plus jde o nárůst s hodnotou 150 mAh. V průběhu prezentace Apple zdůraznil, že nové iPhony nabídnou mnohem lepší výsledky v oblasti výdrže.

battery-h1

Kromě větších akumulátorů má k tomu přispět čipset Apple A10 Fusion s kvartetem výpočetních jader. První dvojice slouží pro náročnější operace, pokud jich není potřeba, aktivují ostatní jádra s nízkou energetickou náročností. První recenze naznačují, že posun ve výdrži je citelný především u 4,7” iPhonu 7, který bez větších obtíží vydrží jeden den aktivního používání.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close