Novinky

Jedna z nejužitečnějších funkcí Androidu se konečně objeví také na iPhonech

Google Lens je funkce, která využívá fotoaparát telefonu pro vizuální vyhledávání objektů nacházejících se v  hledáčku. Zjednodušeně řečeno, pokud smartphone namíříte například na libovolný produkt, v ideálním případě se dozvíte o co konkrétně jde a kde ho lze koupit. Aplikace toho ovšem zvládá mnohem víc. Když například namíříte telefonem na psa, Google Lens vám řekne, o jaké plemeno se jedná a doporučí odkazy s dalšími informacemi.

Možných využití existuje celá řada a vývojáři postupně přidávají další funkce, kterými celou aplikaci neustále vylepšují. Doposud to ovšem mělo jeden zásadní háček. Google Lens si totiž mohli užívat pouze majitelé smartphonů s operačním systémem Android. Google se však na svém Twitteru pochlubil, že funkci Google Lens integroval také do aplikace pro iOS.

Aplikaci Google si můžete stáhnout zdarma z AppStore na tomto odkazu. Její zmíněná aktualizace je ovšem vypouštěna postupně. Pokud se vám tedy ve vyhledávacím poli nezobrazila ikona objektivu, není důvod k obavám. Globální zpřístupnění by nemělo zabrat více jak několik dní.

Google Lens dokáže být užitečným pomocníkem v celé řadě momentů. Pomoci vám může nejen s detekováním libovolným objektů, ale skvěle poslouží také při vyhledávání konkrétního druhu zboží v internetových obchodech. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Nechápu co je na tom tak ohromujícího, já psa poznám, otravnější aplikaci neznám, když to přeženu tak mě to uráží…… proto si ji nikdy nenainstaluji, přeji vám veselé zážitky se strejdou googlem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button