iOS

Jaké nejznámější aplikace podporují Dark Mode? Podívejte se na seznam

Dark Mode, neboli Tmavý režim je u uživatelů čím dál více oblíbený a dokazuje to také podpora aplikací od vývojářů třetích stran. Minulý rok jsme se dočkali tmavého režimu v celém systému macOS (článek zde) a tvOS. Tento rok by měl přijít iOS 13 a mezi hlavní novinky by měl patřit právě Dark Mode. Jaké aplikace třetích stran už nyní Tmavý režim podporují? 

Messenger

Pokud chcete ve Facebook Messengeru aktivovat Dark Mode, tak musíte komukoli poslat emotikon půlměsíce -🌙 (návod zde). Uvidíte animaci padajících půlměsíců a v nastavení se nově objeví možnost zapnout Dark Mode. Z osobní zkušenosti mohu říci, že je tmavý režim je velice povedený a daleko příjemnější, než klasický světlý.

Slack

Známá komunikační aplikace pro týmy, Slack, dostala Dark Mode teprve před pár dny. Ve výchozím stavu je vypnutý, stačí zavítat do nastavení a režim zapnout. Jedná se sice o Tmavý režim, ale zcela černý, jako u Messengeru není. Jedná se spíše o takovou hodně tmavě šedou barvu.

Twitter

Oficiální klient sociální sítě Twitter pro iOS disponuje Dark Modem už nějaký ten pátek. Pokud ho chcete aktivovat, klikněte na vaši profilovou fotografii a v dolní části uvidíte možnost zapnutí či vypnutí Tmavého režimu. Za mě opět povedené.

Fantastical

Jedna z nejlepších aplikací pro správu kalendáře, Fantastical, podporuje Dark Mode jen „napůl“ a to doslova. Už ze vzhledu uživatelského prostředí je jasné, že půlka obrazovky bude vždy bílá a druhá půlka může být bílá, nebo tmavá. Alespoň tedy v případě iOS verze.

Berry Dark Browser

Pokud chcete Tmavý vzhled i při procházení webu, tak doporučuji aplikaci Berry Dark Browser, který je zřejmě nejlepší svého druhu. Podklad webových stránek nebudete mít klasicky bílý, ale černý, což se může hodit zejména ve večerních hodinách. Aplikace je sice placená, ale stojí za to.

Dark Mode vídáme stále častěji

Aplikací podporujících tmavé rozhraní je mnohem více, například Omnifocus, Opera Mini, Tweetbot, Reddit, Apollo atd. a výše zmíněné jsou dle mého názoru ty nejpopulárnější a mezi uživateli nejrozšířenější. Naštěstí existuje webová stránka, na které jsou aplikace podporující Dark Mode, o kterých jste zřejmě nikdy neslyšeli. Nyní tedy musíme jen doufat, že chystaný iOS 13 opravdu vysněný Dark Mode přinese. Mnoho uživatelů by to jistě potěšilo, nemluvě o úspoře baterie u nejnovějších iPhonů s OLED displeji.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button