iOS

Aplikace Messenger konečně dostala podporu tmavého režimu. K aktivaci je nutný tento trik

S masivním nasazování OLED displejů ve smartphonech se mezi uživateli čím dál častěji objevují požadavky na podporu tmavého režimu v aplikacích. To pramení z faktu, že černá barva na OLED panelu znamená nulovou spotřebu a teoreticky i delší výdrž. Dalším důvodem je atraktivní, respektive neokoukaný vzhled rozhraní, který je stále populárnější.

Když tedy Facebook oznámil, že pracuje na tmavém režimu pro aplikaci Messenger, vyvolalo to mezi uživatelskou základnou vesměs pozitivní ohlasy. S příchodem poslední verze Messengeru s označením 204.0 lze této funkce konečně využít. Facebook to však pojal poněkud netradičně a k aktivaci Dark Mode je třeba použít jednoduchý trik. Ten spočívá v odeslání emoji měsíce. Odeslání zprávy doprovází animace padajících měsíčků a notifikaci o zpřístupnění tmavého režimu.

Ten si můžete následně aktivovat v nastavení. Stačí pouze kliknout na ikonu vašeho profilu v levém horním rohu a použít přepínač s označením “Tmavý režim”. Pokud by vám tmavé rozhraní nevyhovovalo, v nastavení ho můžete stejným způsobem deaktivovat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button