Aplikace MacMacNovinkyTipy a trikyZačínáme s Macem

Jak zrychlit práci s aplikací Fotky na OS X během několika vteřin

Operační systém OS X je vybavenou sadou nativních aplikací pro základní práci s uživatelskými daty. V každém počítači od Applu najdeme i software pro správu fotografií v podobě aplikace s názvem Fotky (Photos), která v předposlední verzi systému nahradila již nevyhovující iPhoto. Stejně jako v případě alternativy pro iOS, desktopová verze využívá celé řady animací. Zatímco někteří považují efektní přechody za pastvu pro oči, další část uživatelů to považuje za přeplácanou nesmyslnost vyvolávající kinetózu.

Apple-Mac-OS-X-Yosemite

Přestože aktuální modely jablečných počítačů disponují dostatečným výkonem podpořeným rychlými SSD úložišti a dostatkem RAM, v některých případech může být přehršel animací spíše na škodu. V dnešním návodu se proto podíváme, jak pohybové efekty v aplikaci Fotky vypnout a docílit tak svižnější práce s vytvořenými alby.

Snímek obrazovky 2015-12-19 v 21.04.57

V podstatě se jedná o velice snadné nastavení, které zvládnete během několika vteřin. Stačí otevřít aplikaci Photos, přejít do položky Předvolby a povolit funkci s názvem Omezit pohyb. Nyní si už stačí v praxi vyzkoušet procházení mezi jednotlivými alby. Zdlouhavé animace vystřídá mnohem rychlejší vykreslování.

Snímek obrazovky 2015-12-19 v 21.05.41

Kromě příjemného zlepšení výkonu se jedná o skvělý tip pro uživatele starších Macbooků, kterým se mohly animace nepříjemně trhat.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button