Seriály

Jak zprovoznit Homebridge a vyzrát na Apple Homekit (4. část)

Přidávání pluginů - Počasí

Minule jsme se trochu podívali pod kapotu HOOBS. Nastavení je tam tolik, že by to vystačilo na několik článků a k tomu jak instalovat zařízení bychom se dostali někdy na podzim. Proto to nechám na vás ať si sami pohrajete. Pamatujte – před změnami v konfiguraci si vždy dělejte zálohy.

Pojďme se spolu podívat na instalaci pluginů a zařízení. Jako první začneme s něčím jednodušším.

Počasí

Pro správné fungování tohoto pluginu je potřeba se zaregistrovat na webových stránkách openweather.com kde získáme API key. Pokud jste o nich nikdy neslyšeli, zaregistrujte se zde.

Po úspěšné registraci a přihlášení klikněte v horní liště na vaše uživatelské jméno.

A poté na API keys.

Na této straně si vygenerujte svůj unikátní API klíč, který budete potřebovat zadat do konfiguračního souboru. Klíč si pojmenujte podle vlastního uvážení (název nemá žádný vliv na fungování) a klikněte na tlačítko Generate. Klíč si zkopírujte do schránky a vraťte se do vaší HOOBS administrace.

Klikněte na ikonu pluginu a poté na tlačítko vyhledat. Zde zadejte homebridge-weather. Na prvním místě by měl být plugin Weather. Klikněte na tlačítko Instalovat.

Po úspěšné instalaci, klikněte na tlačítko Konfigurace. Zde budete potřebovat API klíč, který jsme získali v předchozích krocích a také zeměpisné souřadnice (ty jsme získali v předchozím návodu) nebo je můžete zístkat zde: https://www.latlong.net/.

Do pole Příslušenství zadejte následující a jako locationByCoordinates zadejte vaši zeměpisnou šířku a délku (v příkladu jsou uvedeny souřadnice pro mé bydliště)

{
“accessory”: “Weather”,
“apikey”: “váš API klíč získaný výše”,
“locationByCoordinates”: “lat=49.665415&lon=15.252682”,
“name”: “Temperature”
}

Nyní stačí kliknout na Přidat příslušenství a poté na Uložit změny.

Jestli jste vše udělali podle návodů, které jsme vám přinesli máte nyní plně funkční Homebridge. Nyní jej stačí přidat do aplikace Home na vašem telefonu. Toto se provádí oskenováním kódu v Dashboardu aplikace HOOBS.

Pokud bude zájem, můžeme se příště podívat na to jak přidat do HOOBS chytrý televizor Samsung nebo dokonce automobil Tesla.

Filip Jurik

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Momentálně pracující pro University of Oxford jako systémový administrátor. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

16 Komentáře

 1. Dobrý den Filipe. Rad bych se dnes zeptal pri jakych příležitostech, automatizacích a scénách používáte počasí v HomeKitu. Děkuji

   1. Dobrý den, prosím, můžete postnout printscreen jako to vypadá v aplikaci domácnost na Iphonu? Má pro mě smysl to instalovat když mám v homekitu přidanou meteostanici Netatmo?

 2. Super seriál. Mňa by zaujímal dôvod nasadenia tohto riešenia. Vie to nahradiť bridge? Hue, alebo ikea? Hue mám, ale nepodarilo sa mi to tam napojiť 🙂

  1. Duvodem bylo, ze mnoho zarizeni do aplikace Home od Apple nelze pridat prave bez tohoto reseni. Napriklad chytry televizor Samsung, AV receiver Yamaha, automobil Tesla a dalsi…

 3. Dobrý den.
  Děkuji za zajímavou sériii článků. Moc prosím o další pokračování. Přidání Samsung TV do HOOBS by mne moc zajímalo.

 4. Dobrý den Filipe, díky za sérii článků podle kterých jsem postupoval při instalaci. Podle IV. série jsem postupoval, počasí ok vše běží, ale při naskenování codu z Dashboardu mi Homekit hlásí, že je zařízení již přidáno, ale zároveň chce zařízení před přidáním resetovat (mohu zaslat screen hlášky, zde nejde). RP4 jsem odpojil/připojil, Hoobs restartoval a stále stejné. Mohu poprosit o radu co s tím ? Děkuji

   1. Dekuji Filipe, moc jste mi pomohl. Pres sekci POMOC stacilo jen udelat resetovani pripojeni a Homekit pak nacetl Hoobs ihned a vse funguje. Super !

 5. Dobrý den, Filipe. Kdy můžeme čekat další díl prosím? Bylo by také možné přidat do edičního plánu přidání vysavače Xiaomi Roborock S5? Děkuji

 6. Zdravím tě. Chci se zeptat kdy a jestli vůbec bídě nějaké pokračování seriálu o Hoobs?
  Díky za info.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button