Tipy a triky

Jak přidat titulky do Netflixu? Díky tomuto návodu se můžete na cokoliv podívat i v češtině

Už i v našich končinách se začíná velké popularitě těšit virtuální videopůjčovna Netflix, která vám za měsíční poplatek umožní neomezený přístup k velmi bohaté nabídce titulů. Netflix navíc podporuje i češtinu. Pokud si tedy jako výchozí jazyk zvolíte svou mateřštinu, ukáže vám platforma pouze filmy a seriály, které mají také české titulky.

Problém je ovšem v tom, že zatímco anglická verze obsahuje okolo 5 tisíc filmů, česká verze pouze tisícovku. Zdaleka tak zde nenajdete vše. Naštěstí ale existuje poměrně jednoduchý způsob, jak českými titulkami opatřit libovolný film či epizodu seriálu. Jak na to, si povíme v dnešním seriálu.

  • K operaci budete potřebovat prohlížeč Google Chrome.
  • Do něj si musíte stáhnout rozšíření s názvem Super Netflix. Ke stažení jde zde.
  • Máte staženo a přidáno do Chrome? Výborně. Dalším krokem je stažení titulků k danému filmu, nebo seriálu.
  • Teď potřebujete odkaz na web Subflicks. Netflix totiž nepodporuje titulky v klasickém formátu „.srt“. Proto je potřeba přetransformovat je do formátu „.dfxp“. Tato webová stránka už nabízí poměrně širokou nabídku titulků ve všech možných jazycích. Je tak možné, že žádané titulky už zde budou připraveny.
  • Ze Subflicks stáhněte přeformátované titulky.
  • Teď pojďme do rozhraní Netflixu. Klikněte na titul, který chcete přehrát.
  • Teď klikněte na symbol CC, který se na obrazovce objevil po přidání rozšíření Super Netflix.
  • Z nabídky ve vašem počítači vyberte stažené titulky ve formátu .dfxp.
  • Titulky se objeví v nabídce a vy se tak můžete dívat i s českými titulky.

A to je celé. Nyní si můžete vychutnat mnohem více filmů a seriálů na Netflixu, než co nabízí nativně lokalizovaná verze. Pokud si chcete Netflix ještě více ohnout k obrazu svému, můžete využít dalšího návodu, v němž se dozvíte, jak vypnout automatické přehrávání trailerů.

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close