Novinky

Jak odinstalovat iOS 16 beta a přejít na finální sestavení nové verze operačního systému

Apple vypustil do světa finální verzi iOS 16, kterou si mohou nainstalovat všichni uživatelé podporovaných iPhonů. Nová verze operačního systému je napěchovaná řadou novinek v čele s radikálně přepracovanou zamykací obrazovkou. Pokud vás zajímá, co nového iOS 16 skrývá, můžete si přečíst náš souhrnný článek, případně si projít starší příspěvky, které najdete zde. Možná jste stejně jako já nevydrželi čekat až do dnešního dne a s předstihem si nainstalovali beta verzi. Ta ovšem nedává už takový smysl, takže pokud chcete přejít na stabilní verzi, na dalších řádcích vám poradím, jak odinstalovat iOS 16 beta.

Zároveň je důležité zmínit, že díky tomuto postupu nemusíte obnovovat či mazat svůj iPhone. V zásadě stačí pouze odebrat konfigurační profil, který jste si předtím nainstalovali.

Jak odinstalovat iOS 16 beta

  • Přejděte do Nastavení -> Obecné -> VPN a správa zařízení -> Otevřete konfigurační profil iOS 16 beta -> Klikněte na tlačítko “Odstranit profil“

Následně budete vyzváni k zadání bezpečnostnímu kódu, po němž je nutné iPhone restartovat. Jakmile systém naběhne, přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktulizace softwaru a stáhněte si finální sestavení iOS 16.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button