MacNovinkyTerminalTipy a trikyZačínáme s Macem

Jak nastavit automatické aktualizace v OS X

Možnost automatické aktualizace aplikací lze v OS X využívat již delší dobu. Co se týče systémových aktualizací, tato funkce se v OS X objevila až s příchodem Yosemite. Jelikož je nutné automatické aktualizace operačního systému aktivovat ručně, v dnešním návodu se podíváme jak na to. Předně se však ujistěte, že máte zapnutou Time Machine pro pravidelné zálohování. Pokud by při automatické aktualizaci došlo k neočekávané chybě, předejdete tak nepříjemným problémům.

Postup

1.) V horním menu klikněte na ikonu  a zvolte položku „Předvolby systému”

2.) Zvolte položku „App Store”

3.) Jako první zaškrtněte položku „Automaticky vyhledávat aktualizace”

4.) Zaškrtněte položku „Nainstalovat aktualizace OS X”

Snímek obrazovky 2016-03-05 v 21.06.10

Nyní již můžete pustit z hlavy ruční kontroly aktualizací. Jakmile se objeví nové verze systému, dojde k jejímu stažení na pozadí a následné instalaci. Tato funkce je skvělým řešením pro uživatele, kteří jsou zapomnětliví, nebo je manuální kontrola obtěžuje.

Pro zkušenější uživatele máme ještě jeden užitečný tip, jak změnit přednastavený interval kontroly serverů společnosti Apple. V nativním stavu OS X vysílá požadavek k ověření aktualizací jednou týdně, což nemusí každému vyhovovat. Prostřednictvím terminálu lze tento interval zkrátit či prodloužit dle vlastního uvážení.

Postup

1.) Spusťte aplikaci Terminál (Aplikace -> Utility)

2.) Do řádku zadejte příkaz: sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate ScheduleFrequency 3

Číslovka na konci příkazu vyjadřuje dny, což v našem případě znamená, že operační systém každý třetí den vyšle kontrolní dotaz na servery o dostupnosti nové aktualizace.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button