Tipy a triky

Jak na Apple Watch nastavit a používat aplikaci Vysílačka?

Nejnovější wachOS 5 přináší uživatelům mnoho zajímavých novinek, včetně funkce Walkie-Talkie, neboli Vysílačka. Jak tato funkce funguje a jak ji na hodinkách používat? 

Ve zkratce by se dalo říci, že se jedná o „převlečený“ FaceTime audio hovor mezi dvěma uživateli Apple Watch. Vysílačka funguje pouze na nejnovějším wachOS 5, tj. pokud nemáte zrovna 1. generaci Apple Watch z roku 2015 (Series 0), na kterých není watchOS 5 podporován, tak ji můžete se svými přáteli využívat. 

Pro správné fungování tedy musíte mít aplikaci Vysílačka na svých Apple Watch nainstalovanou (je součástí watchOS, takže žádné dodatečné stahování z App Store není třeba). Poté stačí aplikaci zapnout a být na příjmu, popřípadě rozeslat vaším přátelům žádosti, které když potvrdí a budou mít Vysílačku zapnutou, tak s nimi budete moci ihned hovořit. 

Ahoj, jak se máš? Přepínám

Na svých Apple Watch poté uvidíte seznam přátel, kteří jsou na Vysílačce dostupní. Pokud tedy chcete s někým mluvit, stačí kontakt označit a prst držet stále na displeji vašich Apple Watch. Po ukončení zprávy můžete prst opět uvolnit a čekat na případnou odpověď. Zkrátka úplně přesně, jako u klasické vysílačky. Jak jsem psal výše, jedná se prakticky o FaceTime audio, takže je nutné, aby byly hodinky připojené k iPhonu, který má přístup na datovou síť. Čím rychlejší poté bude připojení, tím lepší bude odezva a celkový zážitek z používání. 

Před každou konverzací vám Apple Watch na zápěstí standardně zavibrují a dají vědět zvukovým signálem, že se něco děje (příchozí, nebo odchozí konverzace). Dle mého názoru je Vysílačka velice zábavná a občas i užitečná funkce, kterou by měl každý uživatel Apple Watch znát.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close