Novinky

Jak iPhone 14 Pro pracuje s funkcí Always-On a za jakých okolností se umí automaticky vypnout

Nový iPhone 14 Pro (Max) přináší řadu drobných vylepšení, mezi které patří podpora Always-On. Smyslem této funkce je zobrazovat základní stavové informace na neaktivním displeji. V praxi se jedná o poměrně užitečnou vychytávku. Pokud jste zvyklí neustále kontrolovat svůj telefon, Always-On je pro vás jako dělané. Stačí totiž letmý pohled na displej iPhonu a okamžitě víte, kolik je hodin a zda vám například někdo nepsal či nevolal.

iPhone 14 Pro Max: první dojmy (video)

Jestli už iPhone 14 Pro (Max) vlastníte, tak jste si ale nejspíše všimli, že displej v neaktivním režimu možná až příliš září. Děje se tak ovšem pouze ve specifických momentech, respektive systém dynamicky upravuje úroveň jasu a dokonce se umí v určitých chvílích zcela vypnout. Apple vydal k Always-On dokument, v němž vysvětluje, za jakých okolností displej kompletně zhasne, aby šetřil drahocennou energii.

V zásadě se tak děje pokaždé, kdy to není potřeba, respektive dojde k některé z následujících situací:

  • Váš iPhone 14 Pro je otočený displejem dolů
  • iPhone máte v kapse
  • Po přepnutí iOS do režimu Spánku (Sleep Focus)
  • Je zapnutý Režim nízké spotřeby
  • Na iPhone máte aktivní CarPlay rozhraní
  • Při použití funkce Continuity Camera
  • Když iPhone delší dobu nepoužíváte
iPhone 14 Pro Max
foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

Velkou roli hrají také Apple Watch

Klíčovou roli hraje také propojení s Apple Watch. Pokud totiž iPhone zjistí, že jste se od něj vzdálili s hodinkami na ruce, displej se vypne. Po opětovném přiblížení se Always-On automaticky aktivuje. Této vlastnosti jsem si všiml hned první den, co jsem iPhone 14 Pro Max začal používat. Dle mého názoru jde o vcelku chytré řešení, které může reálně pomoci ke snížení energetické náročnosti. Ve zkratce to funguje tak, že pokud nosíte Apple Watch a vzdálíte se od iPhonu tak, že na něj nevidíte, Always-On se vypne. Jde o poměrně logickou úvahu, jelikož když nemáte displej na dohled, nepotřebuje být aktivní.

Zajímavostí je také to, že iPhone 14 Pro se učí vzorce vaší aktivity a podle toho vypíná či zhasíná displej. Systém dokonce pracuje s tím, jak máte nastavený budík nebo režim večerky. Pokud patříte ke skupině uživatelů, které Always-On nevyhovuje, můžete tuto funkci samozřejmě vypnout. Je ovšem trochu škoda, že Apple nenabízí bohatší možnosti přizpůsobení. Osobně bych například uvítal různé volby pro zobrazení a chování displeje v neaktivním režimu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button