Novinky

Jak dlouho musí Češi pracovat na nový iPhone 14 Pro? V porovnání se světem na tom nejsme až tak špatně

S novými iPhony 14 bohužel dorazily také vyšší ceny. Obecně tak platí, že pokud se rozhodnete koupit iPhone 14 Pro či iPhone 14 Pro Max, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. V případě “Pro“ modelů to představuje několik tisíc navíc, což pochopitelně nikomu neudělalo radost. Například takový iPhone 14 Pro s 128GB pamětí vyjde na 33 490 korun.

Apple představil iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max: ohromující výkon a (opět) nejlepší fotoaparát

Není tedy divu, že ceny iPhone 14 (Pro) se okamžitě staly předmětem diskuzí na sociálních sítích. Stejného tématu se chopil také tým analytiků Picodi, který srovnal ceny iPhone 14 Pro s průměrnými výdělky v různých částech světa. Výsledkem jejich práce se stala infografika, která nám odhaluje poměrně zajímavé informace.

Z grafu se totiž můžeme dozvědět, jak dlouho musí člověk v dané zemi pracovat, aby si vydělal na iPhone 14 Pro ve variantě s 128GB úložištěm. Tabulka vychází z dostupných informací o průměrných mzdách, které v našem případě zveřejňuje Český statistický úřad.

Jak jsme dopadli ve srovnání se zbytkem světa?

Průměrně placený Čech dostává každý měsíc 32 231 Kč čistého. To znamená, že v práci musí strávit 21,8 dnů, aby si mohl dovolit zbrusu nový iPhone. Samozřejmě se bavíme o teoretickém případu, který nepočítá s životními náklady, jako je například nájem, hypotéka, jídlo a další. Důležité je také dodat, že v porovnání s předchozím rokem se počet pracovních dní nepatrně zvýšil. Loni nám totiž na nový iPhone stačilo pracovat 21,4 dnů.

Ze statistik dále vyplývá, že nejlépe na tom jsou ve Švýcarsku, kde stačí pracovat pouze 4,6 dne. Naopak nejhorší situace je v Turecku, kde iPhone odpovídá 146,7 pracovním dnům.

Zdroj
Picodi

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button