Já a můj MacVaše příběhy

Já a můj Mac – Patrik

Profil
Jméno: Patrik
Zaměstnání: Student
Jak dlouho používám Mac: 2 týdny
Oblíbený hardware: 13” MacBook Pro 2,5GHz i5, iPod
Oblíbený software: Adium, iTunes, iMovie
Mac používám na: MacBook jsem si pořídil převážně studijní účely, nejčastěji tvořím studijní projekty, sleduji své oblíbené filmy a postupně začínám oběvovat dokonalost MacBooku.

Jednoho dne mi volal muj dobrý kamarád, který mi oznámil radostnou zprávu, že má pro mě lístky na utkání Sparty v Evropské lize proti Palermu. Neváhal jsem a okamžitě jsem vyrazil směr Praha. Zabalil jsem si jen nejnutnější věci a už jsem seděl ve vlaku. Překvapivě vlak neměl žádné zpoždění, takže jsem si batoh odnesl ke kamarádovi na intr. A to byl onen moment, kdy jsem poprvé spatřil MacBook. Jednalo se o plastový MacBook, který byl zakoupen ve Španělsku.
 Nebyl čas se na něco vyptávat, museli jsme upalovat směr Letná, aby jsme o nic nepřišli. Fotbal byl povedený. To co tenkrát ještě v dresu Palerma předváděl Javier Pastore (dnes obleká dres PSG), smekám ještě dnes. Ihned po návaratu na intr kde jsem trávil noc, jsem kamaráda, jež byl majitelem MacBooku zasypal mnohýma dotazama. Bohužel on není žádný technický typ, takže jsem se toho moc nedozvěděl, ovšem jedna věta mě zarazila. Zněla nějak takhle: “Hele, já tom moc nepoužívam, kdyby jsi chtěl, tak ti ho půjčím.” Bylo mi blbé na to nějakým způsobem reagovat, tak jsem ho jen poprosil, zda bych si ho mohl půjčit přes noc. Noc byla zatraceně krátká, abych zjistil co všechno MacBook umí, takže má cesta z Prahy byla poněkud rozpačitá. Čas plynul, až mi na dveře klepali jarní prázdniny. Sebral jsem odvahu a zavolal jsem Círovi (majitel MacBooku) a velmi klepavým hlasem jsem se ho optal, zda bych si mohl MacBook na týden půjčit. Neměl s tím žádný problém. Pár dní jsem ještě proseděl ve škole a pak jsem sedl na vlak a se slinama v ústech se těšil na týdenní hrátky s MacBookem. Z jednoho týdne se nakonec stalo 14 dní a za tu dobu jsem věděl, že tohle je přesně to co chci! MacBook jsem si zamiloval! Dlouhá výdrž, skvělý trackpad a zajímavé prostředí operačního systému mě prostě dostalo. Hned jsem hledal cestu, jak si pořídit svého mazlíka, ale vždycky zvítězil rozum. Opravdu jsem v té době notebook nepotřeboval. Studoval jsem školu v místě mého bydliště, takže by to bylo opravdu zbytečné, každopádně měl jsem novou vášeň. Od té doby jsem se s MacBookem nesetkal, ale nebyl den co bych se nedíval na jeho stylový design a představoval si, jak mi leží na stole. Až nedávno, nastal ten den, kdy jsem zvolil mnou více oblíbenou dopravu vlakem a plný touhy a nedočkavosti, jsem se pomaličku drkotal směr Praha. Samotný proces kupování jakéhokoliv výrobku od Applu je opravdu zážitek. Další z neskutecnych zážitků nastal při samotném rozdělávání, krásné krabice. Láska se kterou bylo vše pečlivě připravováno na vás dýchne plnými doušky. Asi si říkáte, proč opakuji do nekonečna věci, které fanoušek Applu dávno zná. Přiznám se! MacBook mě prostě dostal a byl by hřích nesepsat pár řádků o mém začátku ve světě Applu.

Doporučené články

7 Komentáře

 1. Teda! Narazil jsem na tohle náhodou, když jsem si chtěl nainstalovat češtinu do svojeho čerstvě přeinstalovanýho macbooku a tak hrozně s tim nesouhlasim, že jsem si kvuli tomu vytvořil tenhle účet. Když jsem si já pořídil svuj macbook, měl jsem dost podobný pocity a třeba to co tam píšeš o trackpadu nebo o prostředí OS X je pravda a souhlasim s tim pořád, ale přesto si připadám podvedenej, protože všecky výrobky od applu jsou KUREVSKY PŘEDRAŽENÝ. A nenech se vysmát, to co ti připadá jako “Láska se kterou bylo vše pečlivě připravováno na vás dýchne plnými doušky.” je jen zasraná vypočítavost, protože ty čuráci přesně vědi, co se lidem líbí. Teda jako – ne že by to nebylo pěkný, ale podle mě jde především o prachy, ne o lásku. Macbook je skvělej a synchronizace s ipodem a tohle všecko je skvělý jen do tý doby, dokud za všecko solíš prachy, dokud si všecku hudbu nakupuješ v itunes storu atp. Čim dýl ten macbook mam, tim víc lituju, že jsem si za stejnou cenu nekoupil skoro dvakrát nadupanější normální noťas, na kterym bych navíc mohl pařit hry, což se na macbooku moc nedá jednak kvuli tomu, že na něj skoro žádný hry nevycházej a navíc ve windowsech je pohyb kurzoru daleko lineárnějš úměrnej pohybu myši, což je u her dost důležitý. Ano, výrobky applu jsou designově vydařené, jsou oproti normálním PC příjemnější k užívání, ale ty hovada to dělaj pro prachy, ne z lásky. Kdyby to bylo z lásky, tak by ty děsně nastřelený ceny byly poloviční, protože by se chtěli o tu radost ze svojí lásky se všema podělit. A to je to, co mě sere!

  1. Teda – bohu dík za bootcamp, hlavně kvuli těm hrám 😀 a abych vyzvedl ještě jedno pozitivum macu, které je pro mě výrazné, abych teda furt jen nenadával, tak je super, že se mac nedá zavirovat, žádnej voprc s antivirem, kterej stejně nikdy nefunguje 100%. Ale za tu vysokoku cenu to stejně nestojí, windowsy jsem přeinstalovával tak jednou za 10-16 měsíců, mac teď přeinstalovávám po 18 měsících, je to sranda na jedno odpoledne, takže to neni moc velkej rozdíl. Ale zas je pravda, že Jobs byl fak vizionář a určitě jde dost lidí v applu v jeho šlépějích, nechal jsem se asi trochu unést, no, ale jako anarchosocialista jsem na ty přestřelený ceny prostě alergickej. Kurňa!

  2. No nevim, ale dovolim si nesouhlasit. Naprikal s tim, ze synchronizace funguje pouze do te doby, dokud si vsechnu hudbu nakupujete na iTunes store? To preci neni zadna pravda. Samozrejme, ze to delaji pro penize. Kdo dneska dela neco zadarmo? Jinak vyrok o tom, jak by ceny byly polovicni je taky trochu pritazenej za vlasy. Mam tady vedle sebe notebook Dell z prace, kterej je drazsi nez MacBook Pro. Jedinej rozdil je, ze v Dellu je i7 procesor. Dell, plastovej, tezkej, nehezkej – cena skoro 40 tisic.

   A mozna by nebylo od veci se priste vyjadrovat trosku slusneji.

  3. Prosím vás trochu zklidněte hormony (trochu přeplněný slovník sprostými slovy)!!!!! Macy jsou za svou cenu výtečné stroje – jsou to profesionální mašiny, které se specializují na software pro grafiky, filmaře, hudebníky, ale také pro náročnější studenty a zaměstnané lidi. To ale neznamená, že si to nemůže koupit normální člověk, který chce kvalitní produkt s mnoha funkcemi. Vy jste podle komentáře k článku nevěděl pro co Mac chcete – na Mac se sice vyrábí hry, ale to neznamená, že si na Macu zahrajete stejně jako na PC.

 2. Ono podle toho, co čtu poslední dobou novinky apod., tak Apple ty peníze, které mi jim ochotně tak platíme, investuje stále do novějších technologií, aby potom mohl exkluzivně nabízet např. retinu, speciální druhy slitiny apod. či stavět nová datová centra.Nové technologie stojí velké peníze a výzkum ještě víc. Mimochodem, jestli máte (kokodak) Mac na hraní nějakých pitomých her, nacož primárně nejsou notebooky či počítače Applu stavěny, tak si kupte nějaký plastový šit od Aušusu nebo Aceru a hrajte si. Pořád zmiňujete, že je to nevhodné na hry a další bláboly, a co práce ? Hudba ? Video ? Fotografie ? Neznám člověka, který to má jako pracovní nástroj, že by si stěžoval, ať je to DJ nebo fotograf/grafik.

  1. Přesně jak golinho říká… Samozřejmě Apple nedělá byznys jen tak pro parádu a proto, že má rád uživatele svých produktů, vše je v první řadě o penězích. Ale v případě Apple nemizí veškeré finanční prostředky v nesprávných rukách. Apple investuje do vývoje nepředstavitelné peníze, přináší nám věci, které jsou nadčasové a to znamená například vyvinout zcela novou technologii, kterou posléze ostatní výrobci tupě okopírují a ještě v mnoha případech blbě.

   To co kokodat napsal vypovídá o jeho osobnosti, výrazy které ve svém komentáři uvedl mluví za vše. Nezlobte se na mne, ale dle mého Vám kokodaku Mac nepatří do ruky, pořídil jste stroj od kterého očekávate účel, pro který nebyl primárně určen. Mac nikdy nebyl a není na hraní náročných počítačových her. Mac je o práci…DTP, hudba, video, foto, psaní a já nevím co ještě. Jste nespokojen, OK to Vám nikdo nebere, ale problém je u Vás a ve Vaší neznalosti. Jestli Vám mohu doporučit zbavte se Maca, kupte si pořádně nadupané PC s Windows a pařte hry až Vám z toho upadnou ruce… Nic ve zlém, je to Váš názor a já Vás nechci a nebudu o nečem přesvědčovat…jen jste prostě pořídil něco co není pro Vás. Ušetřete přístě pár nadávek a raději zapřemýšlejte…

   Přečtěte si tyto dva články, snad pochopíte…

   Kterak jsem se rozčílil

   Kterak jsem se neuklidnil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button