Novinky

Apple prý chystá iPhone se skleněnou konstrukcí a zakřiveným OLED displejem

Analytik Ming-Chi Kuo již delší dobu patří mezi autority, které nás pravidelně zásobují úniky ze zákulisí Applu. Podle nejnovější zprávy se kalifornský výrobce v příštím roce rozhodne vydat model, který poruší „eskovou” tradici a nabídne mnohem více radikálnějších změn. Doposud jsme byli zvyklí na změny v designu každé dva roky.

Kuo ovšem tvrdí, že Apple v příštím roce sáhne po nových materiálech a zakřiveném OLED panelu, který se měl v iPhonu objevit až kolem roku 2018. Ve vývojových centrech si aktuálně pohrávají s myšlenkou konstrukce z polykarbonátu, skla a keramiky. Prozatimní testování nahrává sklu, jelikož nabízí nejlepší možnosti v oblasti tvarování a fyzikálních vlastností. Důvodem pro nahrazení kovu jiným materiálem je nepochybně snaha o integraci bezdrátového napájení.

iPhone7Concept

Chystaný iPhone se údajně pochlubí velmi tenkými okraji kolem displeje a kovovým rámečkem. Zobrazovací panel má být zakřivený podobným způsobem, jako to nabízí konkurenční Samsung Galaxy S7 edge. A přestože má jeho úhlopříčka poskočit na hodnotu 5,8”, díky designovým změnám bude celé zařízení menší než současný iPhone 6s Plus.

Další podrobnosti o výbavě pochopitelně chybí. V poznámkách mimo protokol se ovšem stále častěji hovoří o bezdrátovém napájení na dálku a další biometrických snímačích.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button