Novinky

iPhone X je zlatý důl. 86 procent zisků z prodeje smartphonů patří Applu

Pokud můžou Applu ostatní výrobní mobilních technologií něco závidět, pak je to jistě ziskovost, s jakou je kalifornská společnost schopna operovat. Marže Applu jsou totiž pohádkové. Například výrobní cena vlajkové lodě značky – iPhonu X, který se na domácím americkém trhu prodává za tisíc dolarů, dosahuje jen zhruba třetiny této částky.  

Po při přičtení dalších nemalých a obtížně vyčíslitelných nákladů na vývoj, softwarovou podporu, marketing a administrativu je tak jasné, že iPhone je produktem s vysokou přidanou hodnotou. Srovnání agentury Counterpoint Research tuto skutečnost jen potvrdilo. Z výzkumu této agentury totiž vyplývá, že jen samotný iPhone X generuje až třetinu všech zisků, které trh s chytrými telefony vytvoří. To je více, než dalších 600 zařízení s Androidem, která jsou momentálně v prodeji. iPhnou X navíc patří pětina všech tržeb na trhu.  

Spotify představí příští týden přepracovanou mobilní aplikaci a další novinky

Apple vládne trhu s chytrými telefony

Dalších 35 procent profitu poté navíc připadá na iPhone 8/Plus. Spolu s dalšími iPhony v prodeji tak Applu na globálním trhu se smartphony náleží 86 procent všech zisků. Nejziskovějším produktem konkurence ze stáje Androidu je Galaxy Note 8 od Samsungu, kterému patří necelá čtyři procenta profitu. Další 1,7 procenta si pro sebe Samsung ukrojil ještě díky modelu Galaxy S8 Plus. Data o ziskovosti, která agentura Counterpoint Research nasbírala se týkají posledního čtvrtletí roku 2017. V tomto kvartále se ukázalo, že kumulované zisky prodejců mobilních telefonů se oproti stejnému období předchozího roku o jedno procento snížily.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button