Novinky

iPhone je stále modla mladých. Vlastní jej 4 z 5 amerických teenagerů

Asi příliš nepřekvapí, že věkovou skupinou, u které se iPhony těší vůbec největší oblibě jsou teenageři. Nyní tuto domněnku potvrdil i výzkum investiční banky Piper Jaffay, která po dobu čtyřech let zkoumala preference amerických teenagerů. Zatímco ještě v roce 2014 vlastnilo iPhone 60 procent z nich, dnes tento poměr dosáhl 82 procent. iPhone tedy vlastní čtyři s pěti amerických teenagerů.

Takový růst je do značné míry způsoben uvedením cenově dostupného modelu iPhone SE, který se na trhu objevil v roce 2016. Díky nízké ceně a líbivému designu je totiž iPhone SE ideální volbou právě pro dospívající. Letos se navíc nabídka Applu rozroste o další model s rozumnou cenou. Mělo by jít o iPhone s parametry a funkcemi iPhonu X, kde kompromis bude představovat jen LCD displej.

Apple je opět zelenější. Celosvětový provoz společnosti zajišťuje jen energie z obnovitelných zdrojů

Růst obliby zaznamenávají také hodinky Apple Watch. Pětina adolescentů totiž uvažuje o tom, že si v následujících šesti měsících chytré hodinky od Applu pořídí. A co se týče hodinek je u této cílové skupiny Apple druhou nejžádanější značkou. Na prvním místě je v tomto případě Rolex.

Zdroj 

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close