Novinky

Apple je opět zelenější. Celosvětový provoz společnosti zajišťuje jen energie z obnovitelných zdrojů

Společnost Apple využívá ke svému chodu jen energii z obnovitelných zdrojů. Dnes to firma oznámila ve svém prohlášení, kde také uvedla, že pouze na zelené energii je společnost závislá globálně. Bez uhlíkových emisí se tak obejde provoz datových center, všech kanceláří společnosti a také oficiálních zastoupení a obchody v celkem 43 zemích světa.

“Jsme odhodláni zanechat svět v lepším stavu, než v jakém jsme do něj vstoupili. Jsme pyšní na to, že jsme po letech tvrdé práce dosáhli takto významného milníku,” uvedl šéf Applu Tim Cook v prohlášení s tím, že nyní se společnost začne více zaměřovat na efektivnější recyklaci vysloužilých zařízení a k podobným krokům bude motivovat i své dodavatele.  Do současné doby Apple vybudoval 25 enviromentálních projektů, které dokáží vyprodukovat 626 megawatt elektřiny. A například jen v loňském roce společnost zprovoznila solární elektrárny s výkonem 280 megawatt. Ve výstavbě je navíc dalších 15 elektráren, které celkovou kapacitu navýší až na 1,5 gigawatt.

Odvrácená strana nakousnutého jablka. Může Apple dělat více pro ochranu životního prostředí?

Přechod k čistým energiím byl dlouholetý cíl firmy. Už v roce 2014 Apple oznámil, že energie z obnovitelných zdrojů ze sta procent pohání všechna datová centra. O dva roky později se firma pochlubil tím, že její provoz je zelený z 96 procent. Vytěsnit poslední 4 procenta z energetického mixu tak trvalo další dva roky.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button