Novinky

iPhone SE 2 dorazí již za měsíc. Jaké budou jeho hlavní přednosti?

Před několika dny jsme vás informovali o chystaném nástupci modelu iPhone SE. Zpráva stavěla na záznamech z databáze Eurasian Economic Commission, kde se objevily iPhony, jejichž kódové označení neodpovídá žádnému z aktuálních modelů. Podle neoficiálních zdrojů jde právě o iPhone SE 2, který má navázat na úspěchy původního modelu.

Tuto domněnku nově potvrzuje japonský web MacOtakara, který je proslulý velmi dobrými konexemi do zákulisí kalifornského výrobce. Podle dostupných informací se iPhone SE pochlubí vyšším výpočetním výkonem, o který se postará čipset Apple A10 Fusion. Jde o stejný čipset, na jaký lze narazit u iPhonu 7 / iPhonu 7 Plus (recenze). Co se týče designu, s nejvyšší pravděpodobností bude velice podobný tomu, jakým disponuje současný iPhone SE. Nejviditelnější změna se odehraje na zadní straně, kterou bude tvořit skleněný zadní kryt. Existuje proto vysoká pravděpodobnost, že iPhone SE 2 dostane do vínku podporu bezdrátového nabíjení.

Modlitby byly vyslyšeny. Apple v červnu představí iPhone SE 2

Pod čtyřpalcovým displejem se bude i nadále ukrývat čtečka otisků Touch ID. V tomto bodě pouze doufáme, že půjde o její novější verzi, která je podstatně rychlejší. Další změnou bude odstranění 3,5mm jacku pro sluchátka. Uspořené místo zřejmě poslouží pro osazení vibrační jednotkou Taptic Engine, která poskytuje zpětnou vazbu pro funkci 3D Touch.

Co se týče termínu uvedení, je téměř jisté, že debut proběhne na letošní konferenci WWDC 2018. Akce věnovaná převážně softwarovým novinkám startuje 4. června.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close