Novinky

Modlitby byly vyslyšeny. Apple v červnu představí iPhone SE 2

Před několika lety se v segmentu chytrých telefonů začal naplno projevovat trend zvětšujících se displejů. Šlo o přirozený vývoj, který korespondoval se stále širšími možnostmi smartphonů. Jak rostl výpočetní výkon a telefon začal plnit funkci osobního počítače, uživatelé na něm logicky dělali širší paletu věcí. Ačkoli se Apple zvětšování úhlopříčky bránil jako čert kříži, nakonec představil iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Byla to právě „plusková“ varianta, co balancovala na pomezí mezi telefonem a tabletem, což se nakonec ukázalo jak trefa do černého.

Mezi uživateli se ovšem nachází stále početná skupina, která dává přednost kompaktním rozměrům. Pro ně to byla bolestivá rána, jelikož přišli o možnost ideální volby. Zvrat přišel v roce 2016, kdy Apple představil iPhone SE, který v těle iPhonu 5 nabídl vnitřnosti iPhonu 6s. Doslova přes noc se „es-éčko“ stalo prodejním hitem.

V technologickém světě ovšem dva roky znamenají celou věčnost, a proto se odborná veřejnost začala zabývat otázkou nástupce. V průběhu uplynulých měsíců jsme zaslechli několik spekulací ohlašujících druhou generaci, které se ovšem nepotvrdily. Nyní však přilívá nový olej do ohně zpráva zmiňující informace z databáze Eurasian Economic Commission. V jejích záznamech se totiž objevilo několik smartphonů s iOS 11, jejichž kódová označení se neslučují s žádným z aktuálních modelů.

V zákulisí se spekuluje, že jde údajně o druhou generaci iPhonu SE, jehož debut je doslova za dveřmi. Neoficiální zdroje hovoří o představení modelu iPhone SE 2 na vývojářské konferenci WWDC 2018 v červnu letošního roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button