Novinky

iPhone pomalu ovládá domácí trh. Podíl nově registrovaných smartphonů s iOS a Androidem se vyrovnává

Jednotlivé modely iPhonů se dlouhodobě řadí mezi nejprodávanější smartphony. Pokud se však podíváme na operační systémy jako celek, zcela očekávaně dlouhodobě a prakticky ve všech zemích včetně Spojených států kraluje Android. Je to dáno samozřejmě tím, že zatímco Apple uvádí na trhu každoročně jen několik modelů, Android pohání možná až stovky zařízení nejrůznějších výrobců. Od těch renomovaných až pochybné značky z nejodlehlejších koutů Číny. Právě proto dosud platilo, že většina nových smartphonů aktivovaných ve Spojených státech byla zařízení s Androidem. Například ještě v roce 2017 dosahoval tento poměr zhruba 70:30.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Teď však tvůrci Androidu začínají mít důvod k obavám. Na jednom z nejdůležitějších trhů světa, v USA, se totiž síly prakticky vyrovnaly. V posledním roce totiž polovinu nových chytrých telefonů tvořily zařízení s Androidem a druhou smartphony s iOS. Applu hraje do karet především loajalita uživatelů, kteří si jako nový smartphone většinou opět pořizují iPhone. Naopak dosavadní majitelé telefonů s Androidem stále častěji zkouší přechod na iOS a často u něj už zůstanou.

Apple připravuje iPhone SE 3. Víme, kdy se objeví a jakou nabídne výbavu

V řeči čísel tato situace vypadá tak, že zatímco 93 % uživatelů iPhonu si jako další zařízení automaticky kupuje opět iPhone, u Androidu lze tuto loajalitu vyčíslit pouze na 88 procent. I tento vcelku drobný rozdíl se projevuje v celkovém rozložení trhu. Vůbec tedy není vyloučeno, že v poměrně dohledné době se Applu s jeho nejdůležitějším výrobkem konečně podaří definitivně ovládnout domácí trh.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button