Novinky

Apple připravuje iPhone SE 3. Víme, kdy se objeví a jakou nabídne výbavu

Původní iPhone SE byl představen v roce 2016 a byl mířený pro ty, kteří netouží po velkém displeji a zároveň nechtějí za smartphone utrácet moc peněz. V dubnu minulého roku se iPhone SE dočkal svého nástupce, který si vypůjčil procesor z iPhonu 11, což z něj mimo jiné učinilo vcelku výkonné zařízení.

Dle analytika Ming-Chi Kuo se však zanedlouho dočkáme iPhonu SE 3. Třetí generace by měla být osazena vylepšeným procesorem A14 Bionic, který můžeme najít v iPhonu 12. Dle Kua by v sobě tato novinka měla skrývat 5G modem a tudíž by se jednalo o nejlevnější iPhone s 5G konektivitou.

Zdroj: Unsplash

Loňský iPhone SE 2020 je jediný, který disponuje hardwarovým tlačítkem se čtečkou otisků Touch ID, která se má objevit také u chystané novinky.

Stále aktuální model iPhonu SE je na svou cenu opravdu výkonné zařízení a je to také důvod, proč si jej kupuje tolik uživatelů. To je ostatně hlavním důvodem, proč  bude Apple i nadále s touto sérií mobilních telefonů pokračovat. Podpora pro 5G u nového modelu by mohl být ostatně další faktor, který by ke koupi přesvědčil velký počet uživatelů.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button