ČlánkyiOSiPhone

Vyzkoušeli jsme za vás: jak vypadá iPhone 7 Plus Jet Black po šesti týdnech používání?

_mg_0301

Poznávacím znakem letošních smartphonů iPhone 7 a iPhone 7 Plus se stala nová barevná varianta JetBlack. Apple pro docílení extrémně lesklého povrchu použil nový výrobní proces, který staví na devítikrokové anodizaci a finálím doleštěním. Ačkoli jde stále o stejnou slitinu hliníku, z jaké jsou vyrobeny ostatní varianty, celkový zážitek je zcela odlišený. Exkluzivní vzhled je bohužel vykoupen vyšší náchylností vůči škrábancům, což řada uživatelů považuje za zásadní nedostatek.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

Osobně patřím do té skupiny, která přes všechna rizika neodolala a dala přednost estetice před praktičností. Konkrétní volba padla na iPhone 7 Plus, který mi dělá společnost déle jak 6 týdnů. Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou prozradím, že iPhone v temně černé barvě považuji za nejhezčí smartphone, který kdy Apple vyrobil. Ani po měsíci mě nepřestává bavit pohled na dokonale lesklý povrch, kde jen stěží rozeznáte anténní předěly a oblast, kde končí hliníková konstrukce a začíná krycí sklo displeje.

_mg_0304

Hlavní výhodou leštěného povrchu je mnohem jistější úchop, než co nabízí ostatní barevné varianty. Při držení máte jednoduše větší jistotu, že vám iPhone během přehmatávání nevyklouzne z ruky. Co mi naopak vadí nejvíce, je ulpívání otisků. Stačí iPhone pár hodin neotírat a vypadá stejně mastně a nechutně jako madlo v městské hromadné dopravě.

_mg_0308Vlasové škrábance nejsou na první pohled vůbec patrné, spatřit je lze pouze pod přímým světlem a určitým úhlem

Co se týče neustále skloňovaných škrábanců, můj verdikt zní jasně. Pokud nejste na telefon zvyklí dávat pozor a zásadně odmítáte ochranné obaly, této barvě se vyhněte velikým obloukem. Přestože polovinu času byl náš redakční kousek chráněn originální obalem od Applu, pod přímým světlem lze snadno rozeznat přítomnost několika vlasových škrábanců. Je ovšem nutné dodat, že pokud po nich nebudete cíleně pátrat, vaši pozornost nemají šanci upoutat.

_mg_0309Nevzhlednému ulpívání otisků se nemáte šanci ubránit, taková je daň za krásu

Jestliže bych se měl při výběru nového iPhonu rozhodnout, zda opět jít do Jet Black varianty, neváhal bych ani minutu. Riziko viditelného poškrábání je totiž přímo úměrné způsobu, jakým se k iPhonu chováte. Pokud telefon nosíte v jedné kapse s klíči a je vám jedno, kam ho zrovna položíte, raději sáhněte po matně černé barvě. Ta vám sice nenabídne takový zážitek, ale daleko lépe odolá nešetrnému zacházení.

_mg_0310

V případě, že ke svým věcem se nechováte jako sudokopytník z čeledi prasatovitých a dokážete se smířit s občasnou nutností nosit ochranný obal, pořízením iPhonu 7/Plus v Jet Black variantě se nemusíte ničeho obávat.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close