Tipy a triky

Jak iPhone 7 a iPhone 7 Plus dostat do DFU módu

Při vývoji iPhone 7 (recenze) a iPhone 7 Plus (recenze) se Apple rozhodl nadobro rozloučit s mechanickou podobou domovského tlačítka, které nahradil dotykový senzor. V praxi jde o řešení napomáhající ke snížení poruchovosti a utěsnění citlivých útrob smartphonu před vniknutím vody.

iphone_7_plus_jetblack12

Tato novinka s sebou ovšem přinesla ještě jednu změnu – odlišný způsob aktivace DFU režimu. DFU režim (Direct Firmaware Upgrade) primárně slouží při řešení vážnějších problémů (např. bootovací smyčka) a nahrávání IPSW souborů pro aktualizaci na konkrétní verzi operačního systému.

Řada uživatelů jej používá v momentech, kdy se smartphone chová nestandardně, laguje, odmítá po zapnutí naběhnout nebo jako jeden z kroků při jailbreaku. Ať už potřebujete svůj iPhone 7/Plus dostat do DFU režimu z jakéhokoli důvodu, náš návod vám poradí, jak na to.

Jak iPhone 7 a iPhone 7 Plus uvést do DFU režimu

  • Na počítači spusťte iTunes
  • Připojte iPhone 7 k Macu či PC s pomocí USB kabelu
  • Vypněte iPhone podržení vypínacího tlačítka a vyčkejte, dokud displej telefonu kompletně nezhasne
  • Stiskněte zapínací tlačítko a držte zhruba 3 vteřiny
  • Za stálého držení vypínacího tlačítka stiskněte a držte tlačítko pro snížení hlasitosti na levé straně
  • Obě tlačítka nyní držte po dobu 10 vteřin
  • Po této době uvolněte vypínací tlačítko, tlačítko pro snížení hlasitosti držte stále stlačené po dobu dalších pěti vteřin
  • Jelikož obrazovka iPhonu 7 zůstává při vstupu do DFU režimu černá, sledujte dění v aplikaci iTunes
  • Pokud byly všechny kroky provedený správně, v iTunes se zobrazí okno oznamující připojení iPhonu

iphone7-dfu

Po aktivaci iPhonu 7 do DFU režimu můžete dále pokračovat nahráním požadovaného IPSW souboru nebo provést obnovu dat. Pokud na displeji uvidíte svítící logo Applu nebo iTunes, při postupu jste udělali chybu a celý proces je nutné opakovat. Do komentářů nám můžete napsat, zda jste už DFU režim na iPhonu použili a při jaké příležitosti.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button