iPhoneNovinky

iPhone 7: Nejočekávanější smartphone roku dorazil. Nabídne dvojnásobný výkon a úchvatný fotoaparát

Měsíce čekání jsou za námi. Ve večerních hodinách totiž Apple slavnostně představil přístroj, o které tvrdí, že je tím nejlepším telefonem, který kdy vyvinul. Na potvrzení toho tvrzení si samozřejmě budeme muset počkat až na první recenze. My můžeme prozatím zhodnotit pouze parametry, kterými Apple svou novou chloubu osadil. Pokud vás zajímá, co nabídne větší iPhone 7 Plus, přečtěte si naše preview.

Ihned na úvod musíme říct, že téměř přesný článek o iPhonu 7 jsme mohli vydat i dnes ráno. Letos byly totiž spekualce ohledně nového iPhonu natolik časté a podrobné, že jsme většinu parametrů znali s poměrně velkým předstihem.

snimek-obrazovky-2016-09-07-v-20-57-04

Design tedy, jak bylo předpovídáno, zůstává dotčen pouze lehce. Změnou prošla jen kamera a použky pro příjem signálu. Přibylo však nové barevné provedení, které se jmenuje Jet Black, jak už název napovídá, jedná se o temně černý iPhone  se zcela novou lesklou úpravou.

Hlavní novinky rozdělil Apple do desíti kategorií, které byly v průběhu večera postupně odhaleny. Velké změny se dočkalo domácí tlačítko, kterého jsme se v klasické hadrwarové podobě dočkali u iPhonu praděpodobně naposledy. Home Button je nyní citlivý na sílu stisku uživatelova prstu a o co nejvěrohodnější odezvu se stává Taptic Engine, který už známe z Macbooku.

snimek-obrazovky-2016-09-07-v-21-09-10

Další potvrzenou spekulací ohledně nového krále smartphonů je certifikace proti vodě a prachu. iPhone je tím pádem vůbec poprvé oficiálně odolný proti prachu a vodě. Stejně jako u nových hodinek Apple Watch Series 2 nebude tím pádem problém skočit s iPhonem 7 do bazénu a zde zachytit pár snímků či video.

Fotoaparát byl pro Apple vždy jeho parádní dispciplínou, ve které se snažil konkurenci odskočit co nejdále. O poznání větší snímač u menšího 4,7 palcového modelu by měl být schopen zachytit až o 50 procent více světla, což se projeví zejména při focení za zhoršených světelných podmínek. Nejpoužívanější foťák na světě je také nově vybaven optickou stabilizací. O přisvětlení 12Mpx snímače se postarají hned 4 LED diody. Přední kamerka nabídne rozlišení 7 megapixelů a možnost záznamu full HD videa.

snimek-obrazovky-2016-09-07-v-20-12-00

Lepších zobrazovacích schopností by se měl dočkat i samotný displej, který nyní bude až o 25 procent jasnější. To uživatelé ocení zejména na přímém slunci. Změny se dozná také zvukový projev jablečného smarphonu. iPhone totiž dostane dva stereo reproduktory, které budou generovat až dvojnásobně hlasitější zvuk.

iPhone 7 – Design

To design iPhone 7, we reexamined and refined every element. Achieving its beautiful, high-gloss black finish even required a new process.

Značnou odhadu musíme Applu připsat za to, že z iPhonu 7 opravdu odstranil audio konektor. Sluchátka bude tím pádem možno připojit pouze přes Lightning port. Redukce však bude podle očekávání součástí balení. I přesto se ale Apple netají tím, že budoucnost je podle něj bezdrátová. Proto představil také zcela nová sluchátka AirPods, které zvládnou na jedno nabití hrát až 5 hodin. Dobíjet se však budou přímo ze svého cestovního pouzdra, což sluchátkám přidá dalších 24 hodin života na jediné nabití.

snimek-obrazovky-2016-09-07-v-21-12-46

Třešničkou na dortu bylo pro Apple odhalení toho nejdůležitějšího, co se pod kapotou každého iPhonu skrývá. Nový procesor, který dostal jméno A10 Fusion bude o 40 procent výkonnější, než jeho předchudce v iPhonu 6s/Plus. Grafický výkon pak stoupne o polovinu.

Ceny nových iPhonů zůstanou na stejné urovni jako loňský model. Zámořská cenovka základního iPhonu 7 tedy bude 649 dolarů. Pozitivní zprávou je také potvrzení dřívější spekulace, podle které dal Apple konečně sbohem iPhonu s 16GB vnitřní paměti. iPhone 7 totiž bude osazen nejméně 32 GB. Vrchol nabídky bude tvořit 256GB varianta. Ve vybraných zemích se iPhone 7 dostane do prodeje 16. září.

Štítky

Doporučené články

Close