Novinky

iPhone 13 už klepe na dveře. Na co se můžeme těšit?

Zřejmě už za pár dní se konečně dočkáme nového iPhonu 13. I když Apple většinou drží datum zveřejnění svých novinek v tajnosti do poslední chvíle, analytici se domnívají, že tentokrát se ho dočkáme druhý, nebo třetí týden v září. Minulý rok to kvůli zpožděním během pandemie bylo až v říjnu.

Stejně jako datum zveřejnění, americký technologický gigant si vždy také úzkostlivě chrání, s jakými novinkami se jeho zařízení vytasí tentokrát. Už teď ale víme, že opět dojde k představení čtyř modelů z 13. řady. Stejně tomu bylo v případě iPhonu 12. Opět se bude jedna o dva levnější modely a dva z řady Pro. Ano, Apple evidentně stále počítá s nejlevnějším iPhonem Mini, který měl v případě iPhonu 12 údajně velmi zlé prodeje. Asi tomuto modelu věří.

Design bude mít jen drobné změny

Nejsou očekávány ani žádné velké designové změny oproti iPhonu 12. V podstatě se o iPhonu 13 mluví jako iPhonu 12s. Jedinou designou změnou zřejmě bude dlouho očekávané zmenšení výřezu na displeji pro přední kameru a rozdílný kryt na mobil.

IPhone 13 by měl mít stejný počet modelů a velmi podobný design jako iPhone 12. Foto: Český Mac

Všechny modely budou zřejmě stejně velké jako modely z řady 12, ale asi tenčí díky změně technologie baterie. Ta se ale odrazí i na vyšší váze telefonu vzhledem k navýšení kapacity baterie.

Těšit se opět mohou milovníci fotografie

Očekávají se ale také jiná zlepšení, která by vás ke koupi tohoto přístroje mohla přesvědčit. Už minulý rok se model iPhone 12 Pro Max představil s vylepšeným fotoaparátem a právě kvůli němu si ho řada lidí koupila i za cenu vyšších výdajů a podstatně většího modelu, který ne všem zcela vyhovuje. Třináctka má přijít s dalšími vylepšeními fotoaparátu a IPhone 13 Pro Max má být opět nejlépe vybaven po této stránce. Dočkáme se také zlepšení funkcí při natáčení videa. Má také dojít ke zrychlení procesoru a dočkáme se nového 5G čipu od Qualcomm

Bezdrátový iPhone asi ještě nebude

Původně se předpokládalo, že jeden ze čtyř telefonu z 13. modelové řady by mohl být úplně bezdrátový, tedy bez jediného výstupu. Přední Apple analytik Ming-Chi Kuo se nakonec nechal slyšet, že k tomu tento rok zřejmě ještě nedojde. Apple tak podle něj neudělá, dokud nebude více rozšířené příslušenství s MagSafe.

Tento systém nabíjení se objevil na iPhone telefonech teprve minulý rok. V současné době už je možné koupit třeba speciální kryt na mobil podporující MagSafe, peněženku, nabíječku či držák na mobil do auta s MagSafe. Předpokládá se ale, že do budoucna se toto příslušenství značně rozroste a začne ho vyrábět mnohem více firem.

Bude Touch ID pod obrazovkou?

Předmětem spekulací bylo také znovuobjevení Touch ID na iPhonech s Face ID. Rozpoznávání prostřednictvím otisku prstu se totiž ukázalo během pandemie jako celkem potřebná věc. S rouškami na obličeji mělo Face ID totiž problém. Analytici ale opět předpokládají, že se Touch ID zabudovaný pod displej objeví až v iPhonech v roce 2022.

V roce 2022 by se do iPhonů mohla vrátit identifikace prostřednictvím otisků prstuTouch ID, kterou poznáme ze starších modelů s Home Buttonem. Foto: Český Mac (autor: David Pravda)

Na iPhone 13 se tak určitě vyplatí čekat, pokud například kvůli práci potřebujete co nejlepší fotoaparát, záleží vám na rychlosti telefonu a výkonu a životnosti baterie.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close