Novinky

iPhone 13 odkrývá svou výbavu. Dostane několik funkcí, po kterých uživatelé volají řadu let

Od představení modelové řady iPhone 12 neuběhlo ani půl roku a internetem už pomalu začínají kolovat zvěsti o  nástupci. Nejnovější únik je tentokrát poměrně konkrétní a jasně poukazuje na novinky, na které se můžeme těšit s příchodem iPhone 13. Zdrojem informací se v tomto případě stal prominentní leaker Max Weinbach, který se nebál prozradit řadu zajímavých podrobností. 

Dle jeho tvrzení lze očekávat, že iPhone 13 (nebo spíše iPhone 12s?) bude z hlediska designu velmi podobný aktuálnímu modelu. Jedinou výraznější změnou projdou záda smartphonu, které mají dostat odlišnou texturu. Povrch má působit ještě matnějším dojmem, který zároveň poskytne vyšší jistotu při úchopu. Na dotek má připomínat soft-touch úpravu. Tato odlišnost se ovšem bude týkat pouze iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max, nižší verze se nejspíš opět spolehnout na hladké sklo.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Weinbach dále potvrdil, že iPhone 13 dostane do vínku podporu Always-On. Displej tak zvládne zobrazovat stavové informace a notifikace v neaktivním stavu. Apple v tomto případě využije technologii LPTO. V praxi tak nebude nutné pro kontrolu času či notifikací rozsvěcet celý displej. Displej se navíc pochlubí nativní podporou ProMotion, respektive 120Hz obnovovací frekvencí. To je poměrně zásadní informace, jelikož nízká obnovovací frekvence je jednou z nejčastějších výtek směřující k aktuální řadě iPhone 12 & iPhone 12 Pro.

Portrétový režim u videa a kvalitnější optika

Stejně jako v minulých letech se Apple hodlá soustředit na fotoaparát. Ten údajně obdrží značně vylepšený širokoúhlý objektiv, který se bude skládat z pěti optických členů. Technicky vzato bude méně kvalitní než zbylé dva objektivy, nicméně Apple na tom stále pracuje, takže v tomto směru se pravděpodobně odehrají ještě další změny.

Velmi lákavě však zní funkce portrétového režimu při natáčení videa. O této vychytávce se mluví již delší dobu, nicméně doposud tím nedisponuje žádný iPhone. Pokud se tato spekulace skutečně naplní, bude zajímavé sledovat, nakolik bude využitelná v praxi. O něco podobného se totiž pokoušel například Huawei, ovšem v reálu jde o nepříliš seriózní funkci. Pokud tedy Apple přijde s funkčním řešením, může tím získat značnou konkurenční výhodu. Poslední střípky informací predikují silnější magnety u MagSafe, astrofotografický režim a nové barevné varianty.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button