Novinky

iPhone 12 podporuje 2x rychlejší bezdrátové nabíjení, ale pouze s příslušenstvím MagSafe

Jednou z hlavních novinek všech uvedených iPhonů 12 je systém MagSafe, který využívá celou řadu doplňkového příslušenství. Jeho majoritní součástí je podpora bezdrátového nabíjení, které s sebou přináší razantní navýšení výkonu, respektive rychlosti bezdrátového nabíjení akumulátoru.

Podpora bezdrátového nabíjení se u smartphonů od Applu objevila již v roce 2017, nicméně šlo pouze o 5W a později 7,5W nabíjení, které je v porovnání s konkurenčními řešeními žalostně pomalé. Ve světě Androidu dokonce není problém narazit na modely podporující až 30W bezdrátové nabíjení.

S příchodem iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro se ovšem jazýček vah začal konečně vyrovnávat. A může zato především zmíněný Magsafe, který využívá magnety na nabíječce a pod zadním krytem iPhonů. Apple tím docílil toho, že při každém nabíjení dosedne nabíječka na optimální místo, což dovolí citelné navýšení výkonu. Konkrétně se bavíme o dvojnásobku původní rychlosti z 7,5 W na 15 W.

Zdroj: Apple

Je také potěšující zprávou, že kromě originální Apple MagSafe nabíječky se brzy objeví i řešení od výrobců třetích stran, jako je například Belkin. V praxi má rychlost bezdrátového nabíjení dosahovat výkonu až 18 W, ovšem to je spíše teoretické maximum. Maximální rychlost je zároveň podmíněna příslušenstvím MagSafe. To znamená, že v případě obyčejných Qi nabíječek bude i nadále možné nabíjet výkonem pouze 7,5 W.

Zdroj: Apple.com

Systém MagSafe zahrnuje kromě zmíněné bezdrátové nabíječky také celou řadu dalšího příslušenství v podobě různých krytů a pouzder. Brzy se má objevit také originální bezdrátová nabíječka MagSafe Duo, která má zvládnout nabíjet iPhone a Apple Watch zároveň. 

Zdroj: Apple

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button