Novinky

iPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy Note 10+ v dalším testu: který z nich má lepší baterii?

Největší pozornost byla u nové nejnovější generace iPhonu 11 Pro zatím věnována jeho kamerám. Vrcholný model má nově na zadní straně tři čočky, což má za následek poměrně zásadní skok v kvalitě výsledných fotek. iPhone 11 Pro a iPhone 11 se však oproti svému předchůdci dočkal ještě jednoho vylepšení, jež si jeho noví majitelé nemohou vynachválit. Při každodenním používání je totiž ještě podstatnější než lepší kamera. Jak už možná tušíte, jde o výdrž baterie. 

Žádný kousek pro sběratele. V ruském muzeu se stále pracuje na počítači Apple II

Jak ukazují první recenze, nový iPhone vydrží na jedno nabití podstatně déle než jeho předchůdci. Jak si však nový iPhone stojí při srovnání s nejbližší konkurencí? Na tuto otázku se pokusil zodpovědět youtuber PhoneBuff, který provedl test výdrže baterie u iPhonu 11 Pro Max a Samsungu Galaxy Note 10+. Pohled na tvrdá čísla napovídá, že Samsung má větší kapacitu akumulátoru. Zároveň má ale také větší obrazovku, která je suverénně největším konzumentem drahocenné energie. Výsledek testu tedy není lehké předem odhadnout. 

Po uskutečnění testu se ukázalo, že iPhone zvládne na jedno nabití mnohem více než Samsung. Prvenství iPhonu skutečně nebylo těsné. Výrobek kalifornské společnosti totiž Samsung pokořil o celé dvě hodiny. Hlavním faktorem skvělé výdrže iPhonu je nejspíše perfektní symbióza mezi hardwarem a softwarem, který je optimalizován tak, aby spotřebu energie minimalizoval. iPhone 11 Pro nakonec vydržel 11 hodin a 5 minut se zapnutou obrazovkou a 16 hodin v pohotovostním režimu. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button