Novinky

iPhone 11 dostane zadní kryt z jednoho kusu skla a nový přepínač vibrací

Rok 2019 se pomalu blíží k dalšímu čtvrtletí a Apple již musí finišovat s návrhy letošních iPhonů. S tím jde ruku v ruce zvýšená frekvence nejrůznějších úniků, které odhalují design a další parametry chystaných novinek. Zatímco v nedávném článku jsme vám přinesli pohled na základní kontury iPhonu 11, tentokrát se zaměříme na další výbavu.

O velmi zajímavý únik se tentokrát postaral twitterový účet OnLeaks, který je proslulý svými kontakty na zákulisí Applu. Nový iPhone 11 (iPhone XI?) nabídne téměř stejné proporce jako stále aktuální iPhone Xs (recenze). Naprosto identická zůstane také úhlopříčka displeje 5,8“ a tloušťka rámečků.

První odlišnost se má odehrát v oblasti horního výřezu s Face ID modulem, který má být nepatrně menší. Nejzajímavěji však zní informace o zadní straně. Celý panel má být totiž vyroben z jediného kusu skla a to včetně vyvýšené části ukrývající trojitý fotoaparát. Další podrobnosti o této konstrukční změně pochopitelně chybí, ale teoreticky to může přispět k tomu, aby modul fotoaparátu nebyl tak masivní. Zajímavě také působí informace o přepínači hlasitosti, který má nabrat podobu, jakou známe například z vypínače u bezdrátové klávesnice Magic Keyboard.

Všechny dosavadní spekulace se shodují na tom, že Apple letos představí celkem tři nové iPhony. Společným jmenovatelem se má stát reverzní bezdrátové nabíjení, které dovolí iPhone použít například k nabíjení Apple Watch či AirPods. Téměř jisté také je, že všechny novinky zůstanou věrné Lightning rozhraní, přechod na USB-C se má totiž odehrát až v příštím roce.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close