Novinky

iPad Pro dostane příští rok nový mini LED displej. Představí se i 14“ MacBook Pro

Počítače a tablety od Applu čeká v nejbližších letech zásadní proměna. Postupně totiž budou přecházet na obrazovky s technologií mini LED. Prvním iPadem, který se novým typem displeje pochlubí, by se mohl stát 12,9palcový iPad Pro, jehož premiéra je plánovaná na první čtvrtletí následujícího roku. Zhruba ve stejném období dostane novou obrazovku také MacBook Pro. Konkrétně by mělo jít o model s úhlopříčkou 16 palců. Nabídku navíc doplní také o dva palce menší novinka. Takový laptop zatím v nabídce Applu chybí. Tyto informace přinesli analytici společnosti TrendForce.

Zdroj: Apple

Technologie mini LED nabídne vylepšení parametrů obrazovky po všech stránkách. V prvé řadě půjde o vyšší kontrast, širší barevný gramut, ale také možnost lokální zhasnutí pixelů, což povede k úspoře energie. Panely s technologií mini LED budou celkově úspornější, což povede k delší výdrži přístroje na jedno nabití. Měly by také být tenčí. Mohli bychom se tak dočkat nových designových řešení, která redukce tloušťky Macbooků a iPadů umožní. Právě díky výše vypsaným výhodám udělal Apple z mini LED displejů preferovanou technologii pro nadcházející léta. Při dodávce těchto technologicky velmi zajímavých panelů by se měl Apple spoléhat na dodavatele z Taiwanu. Firma chce totiž postupně snižovat svou závislost na partnerech v Číně.

iPhone 12 skutečně bez adaptéru a sluchátek? Naznačuje to render plastové výplně krabičky

TrendForce vydala ve stejné době ještě jednu zprávu, ve které se věnuje procesorům Applu. V ní detailněji popisuje přechod společnosti k vlastním procesorům, které nazval Apple Silicon. Půjde o čipy s 5nm technologií, jejichž výroba bude údajně pro Apple mnohem zajímavější než současné procesory, které značka odebírá od Intelu. Zatímco pultová cena čipů od Intelu se pochybuje okolo 200 až 300 dolarů, Apple tuto cenu stlačí pod stovku. Zpráva také uvádí, že už začala masová produkce čipů A14, které budou srdcem iPhonu 12. Na konci roku se pak začne vyrábět vylepšená A14X, který se ukáže v novém iPadu Pro.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close