iOSiPadiPhoneiPod

iOS: Jak vytvořit kódový zámek s více než čtyřmi čísly

Zabezpečení dat a soukromí by mělo být to první co byste měli mít na paměti v dnešní době a vaše zařízení s iOS není určitě vyjímkou. Něktěří si nastavují velice komplexní hesla, někteří vůbec žádná a většina z nás používá zabudovanou ochranu čtyřmístným kódem.

Minimálně by měli mít všichni nastavené alespoň základní zabezpečení vašich soukromých dat. Nejjednodušším způsobem jak toho docílit je nastavit si ve vašem zařízení kódový zámek. Nejenže ochráníte svá data před nežádoucím přístupem, ale také znepříjemníte situaci potencionálnímu zloději a získáte si tak o trochu více času při hledání ztraceného/ukradeného iPhonu, iPadu nebo iPodu. Zabezpečení kódovým zámkem neslouží pouze k uzamčení obrazovky před zvědavýma očima. Ve skutečnosti, mnohem více se děje uvnitř přístroje.

Když byl představem iPhone 3GS, Apple zvýšil ochranu přístroje hardwarovým šifrováním a softwarovou funkcí s názvem Ochrana dat. Tato ochrana je přítomná také v prvním iPadu a novějších a v iPodu Touch třetí generace a novějších. Ve všech případech musí být nainstalován iOS 4 a vyšší.

Ochrana dat zvyšuje zabudované hardwarové šifrování tím, že chrání šifrovací klíče přístupovým kódem. Tento kód je nastaven tak, že zapnete zabezpečení kódovým zámkem. Kombinace hardwarového a softwarového šifrování přidává další vrstvu zabezpečení pro vaše emaily a přílohy. Navíc, vývojáři mají přístup k předprogramovaným knihovnám od Apple pro další ochranu aplikací.

Nastavení hesla je velice jednoduché. Klepněte na Nastavení – Obecné – Kódový zámek. Klepněte na položku Zapnout kódový zámek a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Po nastavení vašeho kódového zámku si povšimněte, že úplně dole máte napsáno Ochrana dat je zapnutá.

Počínaje iOS 5 je možnost nastavit složitější heslo než jednoduchou ochranu čtyřmístným PINem. Po zapnutí kódového zámku si můžete povšimnout zapnuté volby Jednoduchý kód. Pokud tuto volbu vypnete budete dotázáni pro zadání vašeho stávajícího čtyřmístného hesla a poté si můžete zvolit heslo skládající se z písmen, čísel a znaků.

Pokud, ale zadáte pouze číslice (je jedno kolik), při příštím odemčení iPhonu bude zobrazena pouze numerická klávesnice.

Valná většina z vás jistě použije jednoduchý kód, možná proto, že je tato volba nastavená jako základní. Někteří si, ale možná říkají zda je ochrana čtyřmístným číslem dostatečná. Jednoduchým výpočtem lze zjistit, že k prolomení čtyřmístného kódu je potřeba vyzkoušet “pouze” 10000 kombinací. To není zase až tak závratné číslo, co říkáte. Pouhým přidáním dalších dvou číslic se dostáváme na milion kombinací. Já osobně zůstávám u čtyřmístného kódu, protože ve svém telefonu nemám nic co bych nutně musel před světem skrývat. Pokud, ale máte ve svém telefonu plány na plně funkční perpetuum mobile, určitě by stálo za to se nad vaší stávající ochranou zamyslet.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button