Novinky

iOS 16 přináší funkci zobrazení procent baterie na všechny iPhony s Face ID

Jednou z novinek iOS 16 je možnost zobrazení procentuálního stavu baterie ve stavovém řádku. Apple tuto staronovou funkci představil před měsícem s příchodem páté Bety iOS 16. A přestože ikonka baterie kvůli svému ilustrativnímu vzhledu neustále „plné baterie“ řadu uživatelů mate, je to věc zvyku. Já sám používám zobrazení procent už něco málo přes měsíc a při letmém pohledu na displej telefonu jde o nenahraditelnou informaci.

iOS 16 konečně vrací ukazatel procent baterie do stavového řádku

iPhone 12 a 13 Mini se konečně také dočkají

Zajímavosti je fakt, že Apple implementoval procentuální zobrazení na všechny modely od iPhonu X, vyjma iPhonu Xr, 11 a iPhonu s označením Mini. To se ale s příchodem nové bety mění. Včera vydaná Beta iOS 16.1 totiž ukázala, že se zobrazením stavu baterie se počítá i pro zbylé modely, což je určitě pozitivní zpráva. Zvlášť pro všechny majitele iPhonu Mini, kterých v našich končinách není zrovna málo.

Kromě toho Apple v novém beta vydání iOS 16.1 pokračuje ve vylepšování rozhraní pro Živé aktivity. Jde v podstatě o widget, který by na zamykací obrazovce měl zobrazovat například aktuální stav sportovního utkání nebo doručování zásilky. Apple tuto funkcionalitu odtajnil už na WWDC při představení iOS 16. Jedním dechem ale také avizoval, že jde o komplexní funkci, která potřebuje odladit a proto nebude dostupná hned v září s příchodem hlavní verze iOS 16.0.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button