Novinky

Inženýr z NASA vyškolil zloděje. Předělal krabici od HomePodu na „třpytkovou“ bombu

Zaměstnanec americké NASA, Mark Rober, udělil pořádnou lekci zlodějům, kteří mu pravidelně kradli balíky před jeho domem v USA. Tvorba pomsty zabrala hodně času, ale výsledek stojí za to.

Mark Rober totiž předělal originální krabici z HomePodu v bombu plnou třpytek. Celý projekt zabral více než půl roku práce, Mark musel sestavit a naprogramovat základní desku a několik čidel, včetně gyroskopu a GPS přijímačů pro lokalizování ukradeného balíku. Celý smysl byl v tom, že po odendání horní části krabice se musel spustit sled událostí – ventilátor a strojek, který mačkal speciální sprej.

Ventilátor, „prd ve spreji“ a trocha zručnosti

Do krabice také umístil čtyři mobilní telefony od LG, které měly za úkol pořizovat videozáznam. A samozřejmě nesmíme zapomenout na to nejdůležitější – instalaci zmíněného ventilátoru, který po sundání víka krabice rozfouká barevné třpytky všude možně kolem. Celou pomstu poté završí „prd ve spreji“, který je taktéž instalován v krabici a jeho účel je jasný – co nejvíce znečistit zlodějovo okolí a dát mu ponaučení, že krást se nemá. Mark pomocí GPS vystopoval každý balík, který byl odcizen a na reakci zlodějů se tak můžete podívat ve skvělé kvalitě.

Těžko zde budu popisovat obsah celého videa, doporučuji vám si najít 11 minut času a video si na kanále Marka Robera pustit. Stojí za to. 

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button