FinderNovinkyTipy a triky

Internetové herní obchody a komunity pro Mac

Dnes si povíme něco o rozdílech a výhodách těchto jednotlivých aplikací: Steam, Mac Game Store a Mac App Store spolu s Game Centerem. Nejprve se na vše podíváme obecně.

Kdybychom měli popsat různé funkce Steamu, tak by to bylo vlastně spojení Mac App Store a Game Center, akorát že Steam je určen výhradně na hry. Jeho výhodou je, že má všechny funkce pospolu a navíc je možno některé hry hrát i s vašimi přáteli s PC. Oproti Mac App Store obsahuje o něco více her. Naopak jeho velkou nevýhodou je občas nepřehledný design a že při hraní her musí být Steam zapnutý což pak výrazně snižuje funkčnost hry.

Na Mac App Store je možnost stahování her již s vaším současným Apple ID, které máte i třeba na vašem iZařízení – to vidím jako jeho výhodu, ale musím uznat, že je tam proklatě málo her oproti konkurenčním aplikacím. Když se pak podíváme na Game Center, který je designově unikátní, je zde možnost prohlížet si vaše i skóre vašich přátel, kteří mají například i iZařízení.  Ale nedostatečnost her na Mac synchronizovaných s Game Centerem je pak obrovskou nevýhodou, kvůli které zatím nelze Game Center plně používat.

Mac Game Store je zas takový, že má všechny tituly her a vlastní i menší herní komunitu.

Steam

Steam je nejrozšířenější herní utilita pro Mac a PC a počet jeho uživatelů již činí 73 milionů lidí. Vznikl již roku 2003. Mimo internetový obchod Steam také obsahuje rozšířenou herní komunitu, skrz kterou lze hrát multiplayerové hry, kterých ale na Mac zatím moc není. Steam také často pořádá slevové dny, takže je dobré být aktivním pozorovatelem v aplikaci. Zároveň můžete na Steamu najít mnohem více her než je na Mac App Store.

Steam ke stažení ZDE.

Apple Game Center a Mac App Store

Apple vydal první verzi Mac App Store současně s  Mac OS X Snow Leopard. Od té doby na tento Apple obchod přibylo spoustu Aplikací a Her, ale pořád je jich tam moc málo. Výhodou je pak (jak jsem již zmínil) možnost nastavení již používaného Apple ID, které jste měli třeba u vašeho iZařízení. Design Mac App Store je naprosto unikátní, ale to nezakryje absenci her.

Game Center je nyní ještě mladá aplikace od firmy Apple, která byla představena spolu s OS X Mountain Lion. Zde si můžete prohlížet skóre vašich přáte, můžete vyzívat přátele na Facebooku, můžete přes něj i rozchodit nějaké Multiplayerové hry, ALE jeho mládí je jeho největší nevýhodou, jelikož na něj zatím není tak moc připravených her (viz. Game Center – Apple hráčům vyhověl).

Mac Game Store

Tato relativně mladá Aplikace pro Mac s internetovým obchodem her je zde tou nejlepší – Proč?. Tato aplikace obsahuje takřka všechny hry co byly kdy na Mac naprogramovány (až na hry od firmy Valve, která úzce spolupracuje s komunitou Steam). Mají tam skvělé ceny a často se to tam množí slevami. Nejvíce se mi líbí funkce, která vám již předem řekne jestli vám hra půjde přímo na vašem Macu! Aplikace obsahuje také menší komunitu, ale ta se teprve rozrůstá. Navíc má pěkný přehledný design.

Aplikaci doporučuji všem Apple hráčům – stahujte ZDE (stačí kliknout na zelenou ikonu “Get the App”).

Porovnání systémových požadavků a konfigurace vašeho Maca

Zakončení a vyvrcholení

  • Pokud nejste nároční hráči, občas si zahrajete a nechcete kdoví jak propracovanou herní komunitu, pak vám stačí Game Center a Mac App Store.
  • Pokud si chcete hodně zahrát multiplayerové hry a chcete více než jen pár herních titulů, pak je pro vás Steam.
  • Pokud jste náročný hráč, který chce mít k dispozici mnoho herních titulů a zároveň chce mít ve všem pořádek, pak je pro vás Mac Game Store.

Toto je ale jen takové hrubé rozřazení, ale stáhnout si můžete vše tak jako já 🙂

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button